MediaTek ile Samsung 5G İşlemciler için Ortak Çalışacak

MediaTek ile Samsung arasında yeni bir ortaklık yapılabilir. İşte detaylar.

MediaTek, kısa bir süre önce yeni amiral gemisi işlemci modellerinin tanıtımını gerçekleştirmişti. Marka yeni seri akıllı telefonlarda kullanılacak olan MediaTek Dimensity 1000 işlemcilerini duyurmuş ve yeni işlemci modelleriyle bir hayli ses getirmişti.

Amiral gemisi serisi akıllı telefon modellerinde yer aldığını göreceğimiz işlemcilerin dışında firmanın bit yandan da uygun fiyatlı 5G destekli işlemci modelleri üzerinde çalıştığını da biliyoruz. Yenilenmiş olan amiral gemisi serisi işlemciler sonrasında diğer markaların da dikkatini çeken MediaTek, şu sıralar bir yandan da Samsung ile görüşüyor.

MediaTek ile Samsung Anlaşmak Üzere

Galaxy A ve Galaxy M serisi uygun fiyatlı akıllı telefonlarına 5G desteği eklemek isteyen Samsung’un bu noktada MediaTek ile anlaşmaya varması söz konusu olacak. İki markanın uygun fiyatlı 5G işlemciler için yapacakları çalışma sonrasında MediaTek’in yeni seri işlemciler üretmesi söz konusu olabilir.

MediaTek ile Samsung

Eğer ortaklık kurulursa, 2021 yılında gelecek olan uygun fiyatlı Samsung akıllı telefonlarında 5G desteği görebiliriz. Fakat şimdilik hangi işlemcilerin sunulacağı ve fiyatların nasıl değişeceği konusunda herhangi bir bilgi olmadığını da ekleyelim.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı