Haberler

Microsoft, Mini Hoparlör Getiriyor!

Microsoft’un mini hoparlör projesi detaylarını yazımızda bulabilirsiniz.

Dünya piyasasını adeta yeniden düzenleyebilen Microsoft, yeni bir projeye daha başlamıştı, yeni detaylar çıkmaya başladıkça sizlerle bu detayları paylaşacağız. Yazı sürekli olarak güncellenebilir. Takipte kalabilirsiniz. İşte Microsoft’un mini hoparlör projesi ile ilgili detaylar.
Microsoft yalnızca kendi hizmetleriyle uyum sağlayacak bir proje olan mini hoparlörünü insanlara direk olarak sunmayacak. Yani doğrudan piyasada bulunan firmalar ile rekabete girmeyecek. Microsoft Teams gibi hizmetleri ile uyumlu olarak piyasada yer alacak.
Birçok söylenti dolaştığını biliyoruz. Bu söylentilerin başında Microsoft kendi echo hoparlörünü yapıyor gibi duyumlar çekiyordu. Bu duyumlar gerçeğe dönüştü, bunun sebebi ise yapılan patent başvurusu oldu. Ürün dedikoduların aksine farklı bir ürün olduğu ortaya çıktı. Yani direkt olarak piyasaya çıkmayacak.
mini hoparlör
mini hoparlör

Microsoft  Cortana ile bir şansını denemiş ve  istediği başarıya ulaşamamıştı. Ondan sonra Microsoft’un Echo gibi bir hoparlör yapamayacağı iddia ediliyordu. Microsoft ise bu pazardan gelir etmeye niyetli, bu yüzden farklı stratejiler geliştiriyor. Firmanın yeni hoparlörü, rakiplerinin aksine bağımsız bir asistan olarak değil Teams özelliği ve şirketlere yönelik hizmetleri ile bağlantılı olarak kullanılacak.

Yaptığı bu ürün ile yeni pazarlara açılmak isteyen Microsoft umarım bu alanda bu sefer başarılı bir iş yapar ve piyasanın içinde kalır. İlerleyen zamanlarda bu ürünün detaylarını resmi ellerden duyarak daha fazla bilgiyi sizlerle paylaşacağız. Ürünün oldukça başarılı olacağını düşünmekteyiz. Bu ürün ile piyasada ki diğer markaların en azından kendilerine yeniden bir rekabet yaratacağını ve yeniden düzenlemeye gideceklerini ihtimal olarak söylemek asla yanlış olmaz.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı