İnternet

Mozilla Firefox 15 Yaşına Bastı

Mozilla Firefox 15 yılını tamamladı. Tarayıcı yarışında son durum ne?

İnternet tarayıcılarında yarışa ilk olarak 2002 yılında dahil olan Mozilla, Phoenix ile piyasaya girmişti. Bu süreçte 1 yıl sonra isim değiştiren firma, 2004 yılında ise Firefox ile karşımıza çıktı. Mozilla Firefox o süreçten beridir ismi değişmeyen tarayıcının, en çok kullanılan tarayıcılar arasında yer aldığını görmeye başlamıştık.

Bu süreçte çok uzun bir süre boyunca kullanılan tarayıcının 15.yılını kutladığını görüyoruz. İlk yıllarda Internet Explorer ile yarışa giren ve bu yarışta hızıyla öne geçen tarayıcının, şimdilerde ise Google ile sıkı bir yarış halinde olduğunu görüyoruz.

Mozilla Firefox İlk Sıraya Yerleşebilir mi?

Google ile girdiği yarışta öne geçmek adına önemli güncellemeler sunan tarayıcının bunun yanında güvenlik odaklı olarak bazı yenilikler sunduğunu da görmek mümkün oluyor. Bir yandan hız konusunda güncellemeler alan yeni tarayıcının güvenlik konusunda attığı adımlar ise azımsanacak adımlar değil.

Mozilla Firefox

Çok kısa bir süre önce Mozilla Firefox için yeni bir güncelleme yayınlanmış ve güncellemeyle beraber izleme koruması özelliğinin detaylandırılabileceği açıklanmıştı. Artık kullanıcıların kendilerini izleme istediğinde bulunan siteleri takip etmesi sağlanmıştı.

Benzeri güvenlik yamaları ve hız güncellemeleriyle beraber Google ile Firefox yarışının daha da kızışacağı kesin. Uzun vadede kimin öne geçeceği ise tartışılacak bir konu olarak karşımıza çıkıyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı