Mozilla Firefox’a 70. Sürümüyle Birlikte Karanlık Mod Eklenecek

Mozilla Firefox’a 70. Sürümüyle Birlikte Karanlık Mod Eklenecek

Mozilla Firefox internet tarayıcıları arasında en çok kullanılanlarından birisidir. Firefox 69 3 Eylül gününde birbirinden iyi özelliklerle beraber yayınlanmıştı. Kullanıcılar daha Firefox 69’u indirmeden Mozilla Firefox 70 ortaya çıktı ve beta sürümü şimdiden duyuruldu. Tarayıcının beta sürümüne geliştirilmiş karanlık mod bir diğer adıyla gece modu özelliği eklendi, bu güncellemenin yanı sıra Firefox 70 ile birçoğumuzun göz aşinası olduğu eski Firefox logosuna veda edeceğiz.

Firefox 69 yaklaşık olarak üç gün önce kullanıcılarla buluştu. Fakat daha birçok kullanıcı bilgisayarına Firefox 69’u indirmeden Moziila Firefox 70’in beta sürümü çıktı. Yayınlanan bu sürüm ile artık kullanıcılar Mozilla Firefox’u karanlık veya gece modunda kullanabilecekler.

Başka değişikliklerde yapıldı

Mozilla Firefox 70 ile bir değişiklik daha yapıldı. Bu değişiklik ile artık birçok kullanıcının gözünün alıştığı mavi küre ve tilki kalkıyor. Eski logo yerine daha renkli bir logo tercih etmek isteyen yetkililer, Mozilla Firefox 70’i rengarenk bir logoyla kullanıcıların karşısına çıkartacak.

Mozilla Firefox 70’in getireceği son yenilik ise artık kullanıcılar menüde iken başka bir menü seçeneğine geçebilmesi için yalnızca ilk birkaç harfe basması yeterli olacak. Bu durumda kullanıcıların menüler arası geçişinde zaman kazanmasına fayda sağlayacak.

Mozilla Firefox 70’in çıkış tarihi

Mozilla Firefox 70’i kullanmak isteyen kullanıcılar beta süreci kapsamında kullanabilirler. Fakat Mozilla Firefox 70 şuan geliştirilme aşamasında olduğundan, kullanıcılar birçok hatayla karşılaşabilirler.

Tarayıcının tam sürümünün çıkış tarihi ise 22 Ekim 2019 olarak belirlendi. Karanlık mod özelliği, yeni logosu ve saymadığımız birçok özelliği ile kullanıcıların karşısına çıkacak olan Mozilla Firefox 70’in çıkmasına sayılı günler kaldı denilebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı