Haberler

Mozilla Paralı Hizmetini Geri mi Çekti?

Mozilla yakın zaman önce, Firefox kullanıcılarına paralı destek sunacak hizmetini lanse etmişti.

Mozilla yakın zaman önce, Firefox kullanıcılarına paralı destek sunacak hizmetini lanse etmişti. Şirket, “Mozilla Enterprise Client Support” adlı hizmeti açıkladıktan sonra, bilgiyi sitesinden kaldırdı. Şirket, paralı hizmet ile alakalı olarak, bu seçeneği hala değerlendirdiklerini söyledi. Bunun ardından bir şirket yetkilisi, sitede yayınlanan duyurunun yanlış olduğunu ve bu sebeple kaldırıldığını açıkladı. Sitede yer alan yazıda, paralı hizmetin kullanılabileceği yazıyordu. Böylelikle sitedeki duyurunun neden kaldırıldığı anlaşılabiliyor.

Mozilla Hizmetin Üzerinde Çalıştıklarını Açıkladı

Mozilla, yakın bir zaman önce, Mozilla Enterprise Client Support adlı bir hizmetini lanse etmişti. Paralı olacağı belirtilen bu hizmetin, Firefox kullanıcılarına 10 dolar karşılığında destek sağlayacağı açıklanmıştı. Bunun ardından, Mozilla, duyuruyu, siteden kaldırdı ve konu üzerinde çalıştıklarını açıkladı.

Mozilla adına açıklama yapan şirket sözcüsü, fikirlerinin bitmeden kamuoyuyla paylaşıldığını ifade ederek, hizmete ilişkin tanıtım yazısının yanlış yazıldığını söyledi. Şirket yetkilisi, sitedeki duyurunun kaldırılmasının sebebini de açıklamış oluyordu.

Mozilla Enterprise Client Support Ne Sağlıyor?

Mozilla tarafından sitesinde duyurusu yapılan ve sonra, siteden siteden silinen Mozilla Enterprise Client Support firefox’ın kullanıcılarına büyük konfor sunacağı açıklanmıştı. Aylık 10 dolar ücretin karşılığında, Mozilla firefox kullanıcılarına özel rapor sunacağını açıklamıştı. Şirket bu raporu ise, yeni bir web portalı üzerinden yapacağını duyurmuştu.

Ayrıca, bu hizmet sayesinde kullanıcıların, işlevsellik, yönetim politikaları, kişiselleştirme, vb konularda isteklerini bildirebileceği açıklanmıştı.

Konu hakkında bilgi veren Mozilla sözcüsü, paralı hizmetin olmayacağını söylemedi. Paralı hizmetin, şirketin yol haritasında yer aldığını ve üzerinde çalıştıklarını söyledi. Ayrıca, şirket sözcüsü, kurumsal teklifleri geliştirdiklerinde, kamuoyuna daha fazla bilgi vereceklerini sözlerine ekledi. Teknoloji meraklıları bu açıklamaların ardından Mozilla’nın Firefox için nasıl bir hizmet sunacağını merakla bekliyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı