Nokia TV için Detaylar Belli Oldu

Nokia TV modeli için yeni bilgiler ortaya çıktı. Yeni seride iddialı bir panell bulunacak.

Bir e-ticaret devi, geçtiğimiz günlerde yeni bir Nokia akıllı televizyonunun geleceğini duyurmuştu. Televizyonların Hindistan genelinde satışa çıkacağı ve sistem özellikleri olarak da iddialı bir model olacağı söylenmişti. Fakat televizyonların teknik detayları konusunda bilgiler paylaşılmamıştı. Şimdi ise Nokia TV serisi için teknik özellikler ortaya çıktı. Yeni TV modelinde nasıl bir sisteme yer verileceği konusunda önemli bilgilerin ortaya çıktığı serinin detaylarından söz edelim.

Nokia TV Neler Sunacak?

Paylaşılan ilk bilgilere göre Nokia TV modellerinde 55 inç büyüklüğünde bir ekran paneli karşımıza çıkacak. 55 inçlik ekranların çözünürlük değeri ise 4K olacak. Hem geniş paneller hem de 4K çözünürlük değeriyle beraber iddialı bir akıllı TV olması beklenen serinin, işletim sistemi konusunda Android Pie ile geleceği açıklandı.

Nokia TV

Android Pie işletim sistemiyle beraber televizyonun Google Play Store uygulama mağazasına da sahip olacağını görmek mümkün olacak. Bu şekilde televizyonlara istenen hemen her uygulamanın yüklenmesi de mümkün olacak. Çekirdek kısmında nasıl bir tercih yapılacağı konusunda ise herhangi bir bilgi bulunmuyor.

İşlemcileri şu an için belli olmayan serinin en büyük rakibinin ise aynı pazarda yer alan Xiaomi Mi TV olacağı bilgisi var. Buradan da televizyonların uygun fiyatlı bir model olacağını göstermekte. Detayları tanıtım sonrasında göreceğiz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı