Mobil

Nokia’dan 20 Dolara Telefon

Nokia'dan son zamanların en ilginç kampanyalarından olan Nokia 110, sadece 20 ABD Dolarına satılacak.

Bir dönemlerin parlayan yıldızı olarak görülen ve Dünya’nın en güçlü telefon üreticisi konumundaki Nokia’dan 20 dolara telefon kampanyası, herkesi şaşırtmayı başardı. Nokia’nın, Samsung ve iPhone ve hatta son dönemlerde güçlü bir konuma gelen Huawei’n arkasına bu denli düşmesi, Nokia yönetimini harekete geçirdi. Son 1 yılda tam 4 akıllı cihazı piyasaya süren Finlandiya’lı şirket, tüm bütçelere hitam etmek adına ucuz telefonları da satışa sunuyor. İşte detaylar…

Sadece 20 Dolara Alıcı Bekliyor

Nokia’nın yeni telefonu, herhangi bir akıllı uygulama veya özelliğe sahip değil. Daha önceki serinin devamı niteliğindeki bu cihaz, dokunmatik ekrana da sahip değil. Onlarca farklı yeni özellikten hemen hemen hiçbirini taşımayan ve fonksiyonel olmayan bu telefonun alıcıları ise;” Mesaj atsın, konuşayım işimi görsün yeter” diyenler. Bu hedef kitlenin dahi, tüm Dünya’da 1 milyardan fazla oluşu, Nokia’nın aslında girişimcilik adına önemli bir adım attığının en büyük kanıtlarından. Zira, Nokia, yönetimi ilk parti satışlarının şimdiden sipariş verildiğini açıkladı. Bu da yaklaşık 1 milyon adet anlamına geliyor.

Nokia 110 Sudan Ucuz

Ülkemizde yaklaşık 150 TL’ye satışı ön görülen bu cihazın, gerçekten de sudan ucuz olduğunu söylemek gerekir. Harika özelliklere sahip olmasa da, özellikle yetişkin bireylerin tercih edebileceği veya ikinci ama ucuz telefon ihtiyacı olanlara hitap eden Nokia 110, 20 dolarlık fiyatı ile günümüzde resmi distribütörler tarafından satılan en ucuz telefon olarak da kayıtlara geçecek.

IFA 2019 teknoloji fuarında sergilenen cihaza ilgi ise bir hayli yüksek oldu. Çoğu teknoloji meraklısı, cihazı ellerine aldığında değişik bir teknoloji ile karşılaşacaklarını zannetmelerine rağmen, basit ve sadece 20 dolarlık bir cihazla karşılaştıklarında, şaşkınlıklarını gizleyemediler. Bakalım ülkemize geldiğinde nasıl bir tepki alacak.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı