Oppo Reno 10x Zoom DxOMark Puanları Belli Oldu

Oppo Reno 10x Zoom DxOMark puanları açıklandı. Oppo Reno 10x Zoom, DxOMark listesinde kaçıncı sırada?

Akıllı telefon dünyasının en iddialı modellerinden biri olarak sunulan Oppo Reno 10x Zoom modelleri, özellikle kamera kısmında dikkat çekmiş olan serilerden bir tanesi. Başta kamera tasarımını ile kendisini gösteren akıllı telefonun merakla beklenen DxOMark puanları için de açıklama geldi. Telefonun kamera puanlarının belli olduğunu belirten DxOMark, açıkçası iddialı bir serinin sunulduğunu kanıtlamış oldu.

Oppo Reno 10x Zoom DxOMark Puanı Nasıl?

Yeni akıllı telefonların güçlü zoom özellikleri sayesinde kamera testlerinde ön plana çıktığını belirterek başlayalım. Telefonların kamera testlerinde 116 puan aldığı açıklandı. Bu rakam Huawei P30 Pro ile Samsung Galaxy S10 5G akıllı telefonlarında gördüğümüz kamera puanı.

Oppo Reno 10x Zoom DxOMark

Böyle değerlendirildiği zaman Oppo Reno 10x Zoom akıllı telefonlarının amiral gemisi modelleri arasına girdiğini söylemek yanlış olmayacaktır. Yeni akıllı telefonların fotoğraf kısmında 125 puan aldığını ve video kısmında ise 100 puan aldığını da ekleyelim. Fotoğraf kısmında alınan 125 puan, serinin zoom yönünün ne kadar iddialı olduğunu göstermiş oldu.

Bu şekilde genel sıralamada listenin 7.sırasında kendisine yer bulan akıllı telefonlar, Xiaomi modellerinin gerisinde kalmış olsa da hiç de azınsanmayacak özelliklerinin olduğunu göstermiş oldu. Yeni akıllı telefonların fiyat kısmında da rakiplerine göre biraz daha uygun bir aralık sunduğunu düşünecek olursak, satışların yüksek seyretmesini bekliyoruz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı