Oyunlarda İnternet Hızı yeterlimi

Artık Online oyun bir kenara dursun bulut bağlantılı işlemlere geçtiğimiz bu günlerde İnternez hızı oldukça önem arz etmektedir.

Günümüzde birçok oyun artık farklı özellikleri ve farklı haritalarda piyasaya çıkmaktadır. Bu yüzden oyunların büyüklüğüne göre hız oranları değişmekte. Bunun başlıca sebeplerinden birisi oyun harita büyüklüğü ve grafiklerinin oldukça gerçekçi olmasıdır.

Hatırlarsanız eski oyunların haritaları genişledikçe oyunun hafızası da büyümekte idi. Artık yalnızca haritadan kaynaklı büyüklükler değil, sistemlerinin gerçeğe yakın grafikler kullanmasıdır. Ayrıca eskilerde kullanılan yazılımlar ile korsan olarak indirilen oyunların boyutları daha da küçültülebiliyordu, ancak artık büyük oyun firmaları oyun korsanlarının önüne geçebilmek için kullanıcıları online yani multiplayer platformlarda buluşturarak korsan oyunlarında önüne geçmeyi hedeflemektedir. Bunun için ise kullanıcılara gerekli olan şey artık hafıza değil hızlı bir internettir. Yani artık oyun kullanıcıları hafızanın yanında hızlı bir İnternet altyapısına da sahip olmak zorunda. Bunun sebebi ise diğer oyuncularla aynı anda oyun oynamak zorunda oluşudur.

Örnek verecek olursak eğer özellikle Battlefield ve Battlefront gibi oyunlarda düşmanlarınızı hızlı şekilde bulmanızı sağlayacak olan internetin hızlı olmasıdır. Eğer İnternetiniz hızlı ise bu oyunları çok rahat bir şekilde oynayarak, oyunlarda üst sıraya çıkabilirsiniz. Şuanda bu oyunları oynayan bir insanın ortalama olarak 2019 standartlarında 8 MBPS internet kullanması gerekiyor. Bu hem oyuncu olarak sizi, hemde bilgisayarınızı yormayacak bir işlemdir.

İnternet Hızı Ölçümü

İnternet hızınızı ölçmek çok basit bir işlemdir. Google arama motorundan veya herhangi bir arama motorundan internet hız ölçümü olarak arama yaptığınızda, karşınıza çıkacak olan siteler ile çok rahatlık ile hız ölçümünü yapabilirsiniz. Bu sayede kullandığınız internet standartların altında ise değiştirme imkanı bulabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı