Özel Seri Ford Mustang Ortaya Çıktı

Ford Mustang için yeni seri geldi. 55.yıla özel olarak üretilen Ford Mustang araçlarının özellikleri neler? İşte yeni nesil araçların özellikleri.

Ford, otomobil teknolojileri denildiği zaman en köklü firmalar arasında yer alıyor. Sadece binek araçları değil, bunun yanında özel seri araçları ve efsane haline gelen otomobillerde karşımıza çıkıyor. Bu modellerden birisi de Ford Mustang serisi.

Markanın en prestijli araçlarından biri olan Ford Mustang, şu sıralar özel versiyonuyla gündemde. Bu kez otomotiv devi Ford Mustang araçları için 55.yıla özel bir versiyon sunuyor. Ford Mustang55 ismiyle beraber gelen yeni seri araçların özel seri olması da markanın biraz daha öne çıkmasını sağladı.

Yeni Ford Mustang Neler Sunuyor?

Otomatik vites ana modelinin yanında bir de manuel vites seçeneği sunan özel seri Mustang araçlarının 5 litrelik V8 özel motorunun bulunduğunu da ekleyelim. Performansıyla dikkat çeken yeni motorların beygir gücü kısmında ise 445 HP gücüyle dikkat çektiğini görüyoruz.

Yenilenmiş olan motor seçeneği sayesinde araçların 0’dan 100 km hıza sadece 4.8 saniye içerisinde çıkmayı başardığını da ekleyelim. Bu yönüyle oldukça atik bir model olarak sunulan yeni serinin, “iyi komşu modu” adı verilen bir özellikle öne çıktığını görmek mümkün olacak. Bu mod sayesinde Ford egzoz gürültüsünü de neredeyse tamamen engellemeyi başarmış durumda.

Ford Mustang

Sadece motor kısmında ya da sadece vites kısmında değişiklikler söz konusu değil. Bunun dışında iç donanım kısmında da bazı değişiklikler karşımıza çıkıyor. Ford Mustang55 modelinin içerisinde 12 hoparlörlü Bang&Olufsen ses sistemi ve aracın içerisinde 8 inçlik bir ekran bulunuyor.

İç multimedya sistemi de yenilenen araçların ne zaman satışa çıkacağı konusunda da açıklamalar yapıldı. Buna göre yeni seri araçların 2019 Ağustos ayında satışa çıktığını görmek mümkün olacak.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı