Bilim ve TeknolojiHaberler

PC Tabanlı Yeni VR HTC Vive Cosmos

HTC Vive Cosmos'tan göz alıcı yenilikler karşınızda...

PC tabanlı arttırılmış gerçek video teknolojisine olan yatırımları ile dikkat çeken HTC, yepyeni bir akıllı cihazla karşımızda. HTC Vive Cosmos, piyasaya çıkacağı ve teknoloji severlerle buluşacağı günü dört gözle bekliyor. Fiyatı, piyasaya çıkış tarihi, özellikleri ve diğer tüm ayrıntıları bu yazımızda sizlerle paylaşmak istedik. İşte HTC Vive Cosmos tüm detaylar…

Ön Panel Tasarımı ve Cam Gövdesi İle Dikkat Çekiyor

HTC Vive Cosmos, özellikle ön panel tasarımı ve cam gövdesi ile büyük bir beğeni toplamış durumda. Sanal gerçekliği henüz cihazı elinize alır almaz hissedebiliyorsunuz. Her ne kadar panel tasarımı External Tracking Mod için inşa edilmiş olsa da, modüler tasarımı mükemmel bir görünüm kazandırmış durumda. Cam gövdesi de aynı şekilde tasarımı destekleyerek daha kullanışlı olmasını sağlamış.

Limitsiz İçerik ve İçten Dışa Görüntü Algılama Fonksiyonu

Bildiğiniz gibi bir çok VR teknolojili akıllı gözlük ve cihazlarda içerikler limitli olarak gelmekte ve herhangi bir veri silinmeden bir başkasını yüklemek neredeyse imkansız oluyordu. Artık bu yeni cihazla birlikte belirli bir süre tanımlayarak o süre geçtikten sonra verileriniz silinecek. Yani siz o süreyi tanımlamadığınız müddetçe sınırsız içerik sahibi olabileceksiniz. Bununla birlikte daha iyi çözünürlük sağlanması ve gerçekliği 2 kat daha fazla arttırmak amacı ile içten dışa görüntü algılama sensörü, cihazda kullanıldı. Bu sayede artık, özellikle korku tünellerine girdiğinizde veya dövüş için ringlere çıktığınızda, daha gerçekçi bir şekilde oyun oynayabilecek veya 3D film izleyebileceksiniz.

Cihaz, 2880 x 1700 piksel çözünürlükte sunuluyor. 6 adet kamera sensörüne sahip gözlüğün, Vive takip sisitemi entegrasyonu ile sunulması son derece dikkat çekici. Metinler ve grafikler oldukça net okunabiliyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı