Playstation 5 Özellikleri Netleşiyor

Teknoloji devi Sony'nin bir süredir yeni çıkartacağı Playstation 5 için çalıştığını epeydir biliyoruz. Henüz resmi adı konmayan Sony'nin yeni oyun konsolunun adı konulana kadar Playstation 5 olarak zikredeceğiz.

Sony’nin yeni çıkartmak üzere olduğu konsol ile ilgili tüm detaylar Wired dergisine verdiği röportaj ile ortaya çıktı. Sony’nin yeni oyun konsolunun, 8K’ya kadar grafik desteği 3 boyutlu ses, ve eskisinden çok daha hızlı SSD kartları ile yeni çıkacak konsolun PS4 serisi ile uyumlu çalışacağını söyledi.

PS4’ün ekip lider olarak çalışan Mark Cerny, yeni konsolun PS4’ten daha iyi daha kaliteli özellikler barındırmakla yetinmeyip,yepyeni bir donanım barındıracağını belirtti. Ayrıca ilk kez bir oyun kosoluna ışın izleme desteği getirilerek bu alanda bir devrim yaratılmış olacak. Eğer ki 8k görüntü kalitesin sahip bir televizyon almayı düşünürseniz yani çıkacak konsol tüm oyun ve içeriklerin üstesinden rahatlıkla gelebilecek.

 

Sony yeni konsolda eşsiz bir ses sistemi barındıracağını ve 3 boyutlu sistem sayesinde kullanıcıların oyunu yanı başına hissetmelerini sağlayacağını belirtti. Sony’nin yeni konsolunda ki en büyük değişikliklerden biri de sabit disk yerine SSD kart kullanılması olacak.  Bu sayede Sony, oyunun sabit diske göre yükleme hızının çok daha hızlı olacağını ve kullanıcıların oyundaki dikkatinin kolayca dağılamayacağını belirtti. Örnek vermek gerekirse PS4’te 15 saniyede yüklenen bir oyun yeni konsolda sadece 1 saniyede yüklenecek.

Playstation 4 Oyunları Yeni Konsola Uyumlu Bir Şekilde Çalışacak 

Sony’nin yeni konsol ile ilgili bahsettikleri detaylardan biri de Play Station 4 oyunlarının yeni konsola uyum sağlayabileceği ve yeni konsol da da rahatlıkla oynanabileceği oldu. Oyunlar sadece indirilebilir olmayacak ve fiziksel kopyaları da eskisi gibi satılacak. Sony Playstation 4’teki oyunların yeni konsolda da oynanabileceği bu yüzden yeni konsolu alacak kişilerin evdeki oyunları atmaması veya satmaması gerektiğini bildirdi.

Sony yakın gelecekte çıkarmayı düşündüğü VR gözlükleri hakkında herhangi bir söz etmez iken, PSVR gözlüklerin yeni konsola tam uyumlu bir şekilde çalışacağını nakletti. Playstation yeni serisinin ne zaman çıkacağına dair net bir bilgi henüz yok. Ancak kesin olmayan bilgilere göre çıkış tarihi olarak 2020 hedef alınmış durumda.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı