PUBG Mobil Kendi Rekorunu Kırdı: Tam 1 Milyar

Tam 1 milyar dolarlık kazanca sahip ilk Battle Royale tarzı oyun PUBG Mobil sizlerle...

Diğer platformlarda rüştünü ispatlayan ve her dalda rekor üstüne rekor kıran Brendan Greene imzalı PUBG’den mobil platformunda da rekorlar gelmeye başladı. Lightspeed & Quantum, PUBG Corporation, Xbox Game Studios, Tencent Games ve Bluehole Studio gibi dev geliştiriciler tarafından üstlenilen bu video oyun serisi, mobil platformda yüklenme ve oyun içi satın alımlar ile birlikte tam 1 milyar dolarlık seviyeyi çoktan aşmış durumda. Bu da hem oyun geliştiricilerini hem de sunucuları bir hayli sevindirmişte benziyor ki, önümüzdeki yılbaşı için sürpriz hediyeler dağıtılacak söylentileri şimdiden dolaşmaya başladı.

En Yakın Rakiplerine Büyük Fark Attı

Aralarında Clash of Clans, Clash Royale, Rival Kingdoms, Candy Crush ve diğer popüler oyunlar gibi onlarca projeyi de geride bıraktı. Tam 1 milyar dolarlık ve hatta yazının yazıldığı anda dahi sürekli katlanarak artan geliri kasasına koyan oyunun bunu sağlamasındaki en büyük etken, site içi satın almalar. Zira oyun hakları, silah seçimleri, zırh seçimi ve ekipman seçimi gibi ibr çok oyun içi satın alımları yapılabilmekte. Bu da daha fazla kazanç anlamına geliyor.

Battle Royale türü oyunlar arasında 1 milyar doları geçen ilk oyun olma özelliği kazanan PUBG Mobil, böylelikle uzun bir süre bu tahtta oturacak. Oyun hali hazırda indirilmeye ve oyun içi satın alınmada rekorlar kırmaya devam ediyor.

Yeni Güncellemesi de Geldi ve Daha Mükemmel Bir Oyun Deneyimi Sunuyor

PUBG Mobile Lite oyunu için geçtiğimiz gün 0.14.1 güncellemesi de telefonlara sunuldu. Dilerseniz, güncelle sekmesini Android veya iOS işletim sistemleri için doğrudan yapabilir veya sanal mağazalardan güncelleme yapabilirsiniz. Yeni güncellemede dikkat çeken ilk ve en önemli özellik ise harita. Yeni Golden Woods haritası ilk göze çarpan harita.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı