Oyun

PUBG Mobile Hilecilerine Karşı Yeni Önlem Geliyor

PUBG Mobile için yeni bir hile koruma sistemi kullanıma açıldı. Hile yapmak mümkün olmayacak.

COD serisinin mobil oyunu ile yarış halinde olan PUBG Mobile, şu sıralar bambaşka bir konu ile gündeme gelmeye başladı. Oyunun gündeme gelmesini sağlayan hileciler. PC sürümünde büyük oranda engellenen ve Steam artısıyla da durdurulan hile kullanıcıları, mobil sürümde durdurulamıyor.

Hem oyun oturumunda hem de oynanışta soruna neden olan hile kullanıcıları için ise yavaş yavaş önlemler gelmeye başladı. Gelen şikayetlerin farkında olan yapım, konuya ilişkin bir düzenleme sunacaklarını ortaya çıkardı.

PUBG Mobile Hileyi Engelleyecek

Yapılan düzenleme sonrasında hile karşıtı yeni bir sistem kullanıma girdi. Gerçek zamanlı algılama sistemi olarak duyurulan yeni artıyla beraber oyunlarda hile yapan kullanıcıları engellemek mümkün olacak.

PUBG Mobile

Hile karşıtı sistemin şüpheli yazılımları sürekli olarak izlemesi söz konusu olacak. Bu yazılımlardan üretilen hileler için geniş bir veri seti oluşturulacak. Yani yeni teknoloji her seferinde biraz daha deneyim kazanacak. Kullanılan yeni yazılımlar beraber, hile yapan kullanıcıların da anlık olarak tespit edilmesi mümkün olacak.

Yani hile yapan kullanıcı daha oyundayken tespit edilecek. Bu şekilde hilenin durdurulması amaçlanıyor. Sistemin %100 başarı elde etmek adına sunulduğunu belirten Tencent, tamamen adil bir ortam sunmakta kararlı. PUBG Mobile için bundan sonraki süreçte hilenin ne kadar durdurulabileceğiniz göreceğiz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı