Rusya Drone Teknolojisine Yöneliyor

Rusya Drone teknolojisini kullanmaya başlayacak. Askeri Drone teknolojisinde neler geliştirilecek?

Drone teknolojisi, son yılların en gözde teknolojilerinden biri olarak öne çıkmaya başladı. İlk etapta hobi amaçlı kullanılan Drone cihazlarıyla karşı karşıya kalmaya başlasak da zaman içerisinde bu alanda da önemli gelişmeler gördük.

Kargo teslimatları, keşif amaçlı kullanım derken son dönemde askeri alanda da Drone serisinden yararlanılmaya başlandı. Bu şekilde söz konusu teknolojiden yararlanan ülkelerden birisi de Rusya. Yapılan son açıklamalara bakacak olursak Rusya bu konuda çok daha detaylı yatırımlar yapma peşinde.

Rusya Drone Teknolojisine Yatırım Yapmaya Başlıyor

Doğrudan Rusya Savunma Bakanlığı yetkilisi tarafından yapılan açıklamaya göre Drone ülke için önemli bir silah haline getirilecek. Cephaneliğin içerisinde gösterilecek bir cihaz olarak değerlendirilecek olan modellerin, sadece keşif görevlerinde kullanılmadığını görmek mümkün olacak.

Bunun yanında askeri Drone geliştirmeleri üzerinde de çalışılacak. Minyatür bombaların yapılması, insansız hava araçları genelinde kullanılması gibi önemli artılar için cihazların kullanılacağı açıklanan bilgiler arasında.

Rusya Drone

Bir yandan Drone cihazlar üzerinden oluşturulan özel silah teknolojileri geliştirmeye devam edeceği açıklanan Rusya’nın, gelecek planlarının neler olduğu ise tam olarak açıklanmadı. Ülkenin insansız hava araçlarına özel bir geliştirme sunması ve askeri teknolojiler için çok daha gelişmiş Drone modelleriyle gündeme gelmesi söz konusu.

Fakat dediğimiz gibi bu konuda detaylı bilgiler paylaşılmadı. Haliyle tam olarak nasıl bir teknolojiye yer verileceği hakkında yorum yapmak oldukça zor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı