Çift Ekranlı Samsung Galaxy Fold

Çift Ekranlı Samsung Galaxy Fold model telefon sıra dışı özelliklere sahip bir model olarak biliniyor. 2 ekranında biri 7.3 inç boyutta, diğeri ise 4.6 inç boyuttadır. Hindistan’da bu gün satışa sunulan cihaz 6 kamera taşıyor. Telefonun nisan -2020 ‘de satışa tüm dünyada sunulacağı belirtiliyor. Şubat ayında ise bir etkinlikte enine boyuna tanıtımı yapılacak.  Fakat bu gün satışa sunulan Fold modeli, 7.3 inç +4.6 inç ekranlı katlanabilir modelidir.

Katlanabilir ekranlı olması her kullanıcı için uygun olmayabilir. Cihazda Snap Dragon 855 malum en iyi işlemci kullanılıyor.  Ön kısımdaki Selfie sensörü 10 MP çözünürlüğe sahiptir. Cihazda, bir uygulamada çalışırken, kapakları kapatıp yeniden açtığınızda, uygulama kapanmadan, kaldığınız yerden devam etme gibi güzel bir özellik var.  Bu özelliğe UX teknolojisi deniyor. Telefonu elinize alır almaz baş parmağınıza denk gelen alanda tarayıcı sensör, sizi yormadan cihazı açıyor. Cihazın pili ise 4.380 mAH kapasitede ve 2 ekranı beslemek için az gibi görünüyor. Nitekim tek ekranlı ve 5.000 mAH bataryalı cihazlar var piyasada…

Samsung Galaxy Fold Teknik Özellikleri

Dinamik Amoled ve QXGA teknolojisin kullanan birinci ekranının 7.3 inç olduğunu söyledik. Cihazda oyun ve diğer zor uygulamalar için Adreno 640 GPU tercih edilmiş ki en iyi grafik işlemcidir. Dahili alan ROM 128 GB olarak seçilmiş. Android 9.0 işletim sistemine sahip Çift Ekranlı Samsung Galaxy Fold telefon model, LED flash özellikte 12 MP kamera, 12 MP telefoto kamera, 16 MP ultra geniş kamera ve 10 X ZOOM yapabilme kabiliyetine sahip.

Ek olarak 80 derece açılı 10 MP kamera ve bunu destekleyen 8 MP kamerası da var.  Cihazın fiyatı 2.150 Avro evet çok yüksek bir fiyat… Dolar olarak ödemek isterseniz de 2.320 dolar ödemeniz gerekecek. Bu açıdan son derece pahalı bir cihaz… Ayrıca katlanabilir ekranlı teknolojiler hakkında yeterince ARGE yapılmaması da ayrı bir sorun. Ekranın belli ve sınırlı bir katlanma-açılma kapasitesi var.

[affiliate_news id=”1048″]

4 Ekim tarihi itibari ile cihaz tüm Samsung Mağazalarında satışa sunulacak.  Kozmoz siyah renk kasası ve tüm ihtişamı gelecek olan telefon, paradan ziyade şıklığa ve sıra dışılığa önem veren müşteri kitlesine hitap ediyor. Cihazın ilk teslimat zamanı ise Ekim ayının sonlarına doğru olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı