Bilim ve Teknoloji

Samsung Galaxy Watch Active 2 Basın Görselleri Görüldü

Samsung Galaxy Watch Active 2 akıllı saati için basın görselleri ortaya çıktı. Samsung Galaxy Watch Active 2 nasıl bir akıllı saat modeli olacak? Özellikler belli oldu mu?

Akıllı telefonlardan sonra markaların yeni yarışı akıllı saatler alanında devam diyor. Bu alanda en iyi olma çabası içerisine girin markalardan birisi de . Apple’ın liderliği elinde bulundurduğu sektörde daha fazla söz sahibi olmak isteyen markanın yeni akıllı saatleri ise Samsung Galaxy Watch Active 2 modelleri olacak.

Samsung Özellikleri Neler Olacak?

İddialı akıllı saat modellerinden biri olmasını yanında sınıfı için uygun fiyatlı bir akıllı saat modeli olması beklenen Samsung Galaxy Watch Active 2 için basın görselleri de ortaya çıkmış durumda. Basın görsellerinin paylaşılmasıyla beraber bu model için beklenen tasarım ve teknik detaylarda ortaya çıkmış oldu.

Buna göre yeni seri akıllı saatlerin tamamen dairesel tasarımla geldiğini görmek mümkün olacak. Saatin ön kısımda yuvarlak kenarları bulunan bir dairesel kasa sunması ve arka kısımda ise kalp sensörlerinin bulunduğu bir alanın karşımıza çıkmasını bekliyoruz.

Samsung Galaxy Watch Active 2

Bunun dışında teknik özellikler açısından da iddialı bir seri sunulacak. Yine 44 mm ve 40 mm  kasa seçenekleriyle gelecek Samsung Galaxy Watch Active 2, gelişmiş bir kalp ritim ölçer sensör sistemine sahip olacak. Bunun dışında LTE desteğinin sunulduğu bir model ve WİFİ özelliği de dikkat çeken detaylar arasında yer alacak.

Bunlar dışında yeni akıllı saatlerin kalp atış semptomlarını belli aralıklarla izleyeceği ve anormal bir durum olunca da bu konuda kullanıcıları uyaracağı belirtiliyor. Tabii ki kesin olarak sistemin nasıl işleyeceğini tanıtımın sonrasında görmek mümkün olacak.

Tanıtım demişken bu model için beklenen tanıtım tarihinin de 7 Ağustos Galaxy Note 10 etkinliği olduğunu ekleyelim. Etkinliğin sürprizlerinden birisi yeni akıllı saatler olacak.  

Etiketler

Mustafa GÖREN

1988 İstanbul doğumluyum. İstanbul Teknik Üniversitesi bilgisayar mühendisliği bölümünden mezun oldum. Türkiye ve dünya gündemindeki en yeni teknolojileri Tekno Gaste'de sizlere sunuyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Araç çubuğuna atla