HaberlerMobil

Samsung Yeni Telefonu Galaxy Note10 İçin Testlere Başladı

Yeni Telefonu Galaxy Note10 İçin Testlere Başladı

Akıllı telefon sektörünün Güney Koreli firması Samsung’un yeni telefonu Galaxy Note, 10 Ağustos ayında çıkış yaptı. Firmanın Galaxy Note 10 ve Galaxy Note 10+ serisi için Android 10 testlerine başladığı söylentiler arasında. Android 10 isimli işletim sisteminin telefonu satın alan kullanıcılara ne zaman sunulacağıysa şuan için bilinmiyor.

Google uzun zamandır yeni bir mobil işletim sistemi üzerinde çalışıyordu, bu işletim sisteminin ismi Android 10’dur. Google, yeni işletim sistemini kendi telefonu Pixel için erişilebilir hale getirdi. Android 10 şuan için çok yeni olduğundan dolayı Pixel dışındaki telefonların yeni işletim sistemine kavuşması uzun sürecek gibi görünüyor. Google’ın yeni işletim sistemini, kendi telefonlarına erişilebilir hale getirmek isteyen Samsung firması da test sürecine başladı.

Samsung Android 10’un test sürecine başladı

Samsung firmasının yapmış olduğu gelişmelerden kullanıcıları haberdar eden “SamMobile” isimli firma, Samsung’un son çıkardığı telefonlar olan Galaxy Note 10 ve Galaxy Note 10+ için Android 10 testine başladığını açıkladı.

SamMobile firmasının açıklamasına karşın Samsung tarafından herhangi bir açıklama yapılmadı. Samsung firması geçtiğimiz aylarda geçen yılın amiral gemileri olan Galaxy S9 ve Galaxy Note 9’a aynı anda güncelleme getirmişti. Bundan dolayı da firmanın yine aynı şekilde yeni bir güncelleme getirmesi bekleniyor. Tabii bu söylediğimiz tamamen tahmin, son sözü yine Samsung firması söyleyecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Araç çubuğuna atla