Bilim ve Teknoloji

Samsung’un Galaxy S10 Özelliği Xiaomi Modellerine Geliyor

Samsung'un Galaxy S10 ailesiyle birlikte ilk kez kullanıcılara sunduğu ters kablosuz şarj özelliği Xiaomi'nin gelecek modellerinde yer alabilir.

2019 yılının ilk aylarında piyasaya sürülen Galaxy S10 ailesinin en dikkat çekici özellikleri arasında gösterilen ters kablosuz şarj desteği ile bilindiği üzere telefon kullanılarak diğer kablosuz şarj destekli cihazların şarj edilebilmesi sağlanabiliyordu.

2018 yılının son aylarında duyurulan Huawei Mate 20 Pro modelinin de bu özelliği kullandığı bilinirken diğer akıllı telefon üreticileri de gözünü bu teknolojiye dikmiş gözüküyor.

Xiaomi Modelleri Ters Kablosuz Şarj Özelliği İle Gelebilir

Android geliştiricilerinin en çok kullandığı platformlar arasında yer alan XDA’da geçtiğimiz günlerde bir iddia ortaya atıldı. İddialara göre MIUI beta sürümleri içerisinde ters kablosuz şarj desteği ile ilgili kod yapılarına rastlandığı bildirildi. Bu kod yapılarına dikkat edildiğinde telefon kullanılarak diğer kablosuz cihazların da şarj edilebileceği sonuçları doğrulandı.

Halihazırda piyasada bulunan Xiaomi modellerinin bu özelliği güncelleme ile alamayacağı belirtilirken gelecek amiral gemilerde firmanın bu desteği kullanıcılarına sunması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı