Blog

Selfie Çekerken Ölen 5 İnsan

Yıllardır hepimizin yaptığı ama özellikle son yıllarda gelen akım ile moda haline gelen selfie. Türkçe adıyla özçekim. Bir insan nasıl selfie çekerken ölebilir demeyin. Sizlere selfie çekerken ölen 5 insan dan bahsetme istiyoruz.  İnsanoğlu’nun yapabileceklerinin ucu bucağı yok. Türkiye’de ağzına sinek kaçan adamın ağzına sinek ilacı sıkmasından daha da garip değil bence.
Dünyada selfie çekerken ölenlerin sayısının , köpek balığı tarafından ölen insan sayısından daha fazla olduğunu biliyor muydunuz ?

Selfie Çekerken Ölenler

1- Tabancayla Selfie Çekme

Bence çokta rastlamadığımız bir şey değil. Özellikle de Türkiye de. Eline silah alıp silahı kafasına dayayıp fotoğraf çeken barzoların sayısı hiçte azınacak gibi değil.

Geçtiğimiz aylarda Amerika da meydana gelen olayda 19 yaşındaki siyahi genç Deleon Alonso Smith bulduğu tabanca ile selfie çekmek isterken kendisini vurdu ve yaşamını yitirdi. Aynı olay Rusya’ nın başkenti Moskova ‘da da meydana geldi. 22 yaşındaki genç kız silah ile selfie çekerken, silahın ateş alması yaralandı. Şanslı sayılırdı çünkü silahın içerisinde plastik mermiler bulunuyordu.
Yine aynı olay İstanbul da babasının silahını alarak selfie çekmeye çalışan A. Ç isimli 15 yaşındaki bir çocuk, silahın ateş alması ile hayatını kaybetti.

2 – Tren Raylarında Selfie Çekme

Romanya da gerçekleşen olayda selfie bağımlısı olan Romen genç kız Anna Ursu, tren raylarında selfie çekmenin mükemmel olacağını düşündü. Arkadaşı ile birlikte Romanyanın Lasi bölgesine giden genç, selfie için mükemmel pozu yakalamak amacı ile tren raylarına yattı. Bu arada elektirik akımına kapılarak birden alev aldı ve olay yerinde can verdi. Arkadaşı ise patlamanın etkisi ile savruldu.

3- Yüksek Köprü yada Binalarda Selfie Çekmek

Son dönemde adrenalin bağımlısı gençler arasında yüksek binalarda video ve selfie çekmek moda oldu diyebiliriz. Özellikle izlediğimiz videolarda bile hepimizin yürekleri ağızlarımıza gelmiyor değil. Genelde Rus gençlerinin bu tür çılgınlıkları yapmayı sevdiğini biliyoruz.
Hiç şaşırmadığımız üzere olayda Rusya ‘ da meydana geldi. Moskova ‘da bir köprüye arkadaşları ile birlikte çıkarak selfie çekmeye çalışan 21 yaşındaki Üniversitede okuyan kız öğrenci tutunduğu korkuluğun çökmesi sonucu 15 metreden yere çakılarak can verdi.

4 – Hayvanlarla Selfie Çekmek

Aranızda yok artık diyenler olabilir. Tamam hayvanlarla selfie çekilirsin de kızgın boğa ile selfie çekmek nedir birader?  Boğa deyince aklımıza gelen İspanya ‘ da oldu tabi ki olay. David Gonzalez İspanya’ da düzenlenen bir boğa festivalinde kızgın bir boğadan kaçarken telefonunu çıkararak selfie çekmek istedi. Boğa ile aynı kareyi yakaladı fakat boğa da onu yakaladı. Selfie çekerken ölen David Gonzalez Lopez , aldığı boynuz darbesi sonucu hastaneye kaldırıldı fakat kurtarılamadı.

5- Tac-Mahal ‘ de Selfie Çekmek

Yine son aylarda bir Japon turistin Tac-mahal ‘de selfie çekmek isterken, merdivenlerden düşmesi sonucu hayatını kaybettiği haberi yapıldı. Görgü tanıkları, 66 yaşındaki Japon turistin selfie çekmek için Tac-Mahal in tepesine çıktığını ve dengesini kaybederek düşerek can verdiğini söyledi.

Göründüğü gibi Selfie çekmek ciddi ölümcül sonuçlara sebep olabiliyor. Bu gibi durumların başınıza gelmemesi için kendinizi tehlikeye atacak yerlerden ve davranışlardan uzak durmanızı öneririz İnstagram’dan beğeni almak uğruna yapılan bu davranışlar hayatınıza sebep olabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı