Snapdragon Wear 429 Yonga Setleri Geliyor

Snapdragon Wear 429 işlemcileri için ilk bilgiler gelmeye başladı. Snapdragon Wear 429 nasıl bir teknolojiye sahip olacak?

Giyilebilir teknoloji alanına ciddi derece bir yönelim söz konusu. Sadece markaların bu alanda geliştirdiği ürünlerin çeşitliliği artış göstermedi. Bunun yanında kullanıcıların bu alana olan ilgisi de artmaya başladı. Yeni geliştirilen giyilebilir teknoloji ürünlerinde yer alan sistemler için de harekete geçildi. Son olarak bu alanda Snapdragon Wear 429 serisinin geleceği ortaya çıktı.

WinFuture raporunda karşımıza çıkan yeni yonga Snapdragon Wear 429 modelinin özelliklerine ilişkin bazı ipuçları da paylaşılmış oldu. 64 bit mimari kullanan bir işlemci serisi olacak olan yeni serinin, giyilebilir ürünler için yeni amiral gemisi modeli olması da beklenmekte.

Snapdragon Wear 429 Neler Sunacak?

İddialara göre Snapdragon Wear 429 tam anlamıyla 64 bit desteğini sunacak. 64 bit mimari üzerine geliştirilecek olan işlemciler, çekirdek kısmında da yeni bir seri sunacak. Buna göre serinin içerisinde Cortex A53 çekirdeklerinin kullanıldığını göreceğiz.

Eski yonga modelinde de kullanılan çekirdekler benzer bir sisteme sahipti. Fakat bu kez çok daha gelişmiş bir çekirdek sisteminin sunulması bekleniyor. Bununla beraber Snapdragon Wear 429 serisi için üretim teknolojisi kısmında ise 12 nm üretim teknolojisine yer verileceği bilgisi var.

Snapdragon Wear 429

Geçen sene tanıtılan modellerde kullanılan teknolojinin 28 nm olduğunu düşünecek olursak, Qualcomm’un bu kez iddiasını konuşturacağını söyleyebiliriz.

1 GB RAM ve 8 GB depolama alanı desteğiyle beraber öne çıkmasını beklediğimiz serinin ne zaman hangi modellerde kullanılacağı konusunda ise çok fazla bir bilgi yok. Bunun için açıklamaları ve merakla beklenen tanıtımı görmek gerekiyor. Tanıtım sırasında tüm bilgilerin paylaşılmasını bekliyoruz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı