Bilim ve Teknoloji

Sony Reon Pocket Adında Giyilebilir Klima Üzerinde Çalışıyor

Japon teknoloji devi Sony, bu sıralar bir tişörte yerleşimli arka cep içerisinde bulunan Reon Pocket adında giyilebilir klima modeli üzerinde çalışıyor.

Tişört üzerine yerleşimli Reon Pocket isimli giyilebilir bir klima üzerinde yaptığı çalışmalarda sona gelen Sony, özellikle yaz aylarında oldukça kullanışlı bir icatı gerçekleştirmek üzere.

Sony’nin geliştirdiği giyilebilir klima modeli olan Reon Pocket henüz satış aşamasına kadar gelmedi. Üzerinde son çalışma safhasına kadar gelinen yeni teknoloji ürününün 2020 yılının Mart ayında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Yapılan çalışmalarda ortam havasını 13 derece kadar serinletebildiği belirtilen klimanın soğuk günlerde de sekiz derecelik bir sıcaklık artışı sağlayabildiği bildirildi.

Reon Pocket adı verilen giyilebilir klima, özel üretilmiş bir tişörtün tam sırt üst bölgesine konumlandırılmış bir cebe yerleştirilmiş olarak geliştirilmiş.

Android ve iOS Cihazlarla Kontrol Edilebilecek

Sony tarafından geliştirilen Reon Pocket adı verilen giyilebilir klima, hem android hem de iOS tabanlı cihazlarla tamamen kontrol edilebilecek şekilde dizayn edilmiş. Yaklaşık olarak 2 saat gibi bir sürede tam şarj kapasitesine ulaşan bu klima modelinin bataryası normal kullanımda 24 saat dayanabiliyor.

İki farklı donanım seçeneğiyle kullanıcılara sunulacak olan Reon Pocket’in giriş seviyesi olan Light formu 117 dolar üzerinden satışa çıkacakken bir üst versiyon ise 129 dolar etiket fiyatıyla alıcılarını bekleyecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı