Spotify Şarkı Sözleri için Testlere Başladı

Spotify için yeni bir güncelleme yolda. Bu kez şarkılara altyazı eklenecek.

Apple Music ile Spotify arasındaki yarış yeni bir boyut kazandı. İki uygulama arasında devam eden yarışta Apple’ın ataklarından sıkılmış olacak ki Spotify sürekli güncellemeler yayınlamaya başladı. sürekli yeni özelliklerini uygulamaya ekleyen firma, şimdi ise gerçek zamanlı şarkı sözü sistemi üzerinde çalışıyor. Apple’ın iOS 13 işletim sistemi sonrasında Apple Music uygulamasına eklediği gerçek zamanlı şarkı sözleri sistemine benzeyen yeni güncelleme, uygulamanın bir hayli detaylandırılmasını sağlıyor.

Yeni güncelleme sayesinde artık kullanıcıların şarkılarla beraber gerçek zamanlı olarak şarkı sözlerini de görmesi mümkün olacak.

Spotify: Güncelleme Test Aşamasında!

Firma yetkilileri tarafından da doğrulanan özellik, kullanıcıların çok daha ilgisinin çekilmesini sağlamış olacak. Bunun yanında bazı teknoloji kaynaklarına yapılan açıklamalara bakacak olursak, şu an için yeni özelliğin test edildiği belirtiliyor.

Spotify

Testlerin belli başlı ülkelerde ve sınırlı kullanıcı ile yapıldığını açıklayan Spotify, tüm testlerin tamamlanmasının ardından detaylı bir güncelleme sunacak. Yayınlanan detaylı güncelleme sonrasında artık müziklerin yanında altyazılarının da görüntülenmesi söz konusu olacak.

Tabii ki bu özelliğin kullanıcılar tarafından kontrol edilebilir olacağı düşünülüyor. Yani istediğiniz zaman altyazıları açabilecek istediğiniz zaman ise altyazıların kapanmasını sağlayabileceksiniz. Yeni özelliğin tüm kullanıcılara ne zaman ulaşacağı konusunda detaylı açıklamaları beklemek gerekiyor. Şimdilik testlerin tamamlanması bekleniyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı