Blog

Steam Hesap Kurtarma Nasıl Yapılır?

Belirli sebeplerden dolayı kullanıcıların hesaplarına erişememesinin ardından Steam hesap kurtarma nasıl yapılır sorunun yanıtı daha da önemli bir hale geldi. Özellikle saldırganların, kullanıcı e-postalarını ele geçirmesi sonucu birçok kişi oyunlarına ve öğelerine olan erişimlerini kaybediyor. Kendilerini ekran görüntüsü olarak saklayabilen ya da diğer programlara gizlenebilen zararlı yazılımlar; kullanıcıların internet tarayıcılarındaki bir açıktan, e-posta ile Steam hesap parolalarının aynı olmasından veya kullanılan işletim sistemindeki bir açıktan yararlanabiliyorlar.

[affiliate_news id=”1637″]

Steam hesap kurtarma yöntemleri ile saldırganların yapmış olduğu bu eylemlere karşı konulabiliyor. Bunun için Türkçe dil desteği oluşturulması, kullanıcıların işini bir hayli kolaylaştırmış oldu. Şimdi gelelim çalınan Steam hesap nasıl geri alınır?

Adım Adım Steam Hesap Kurtarma Nasıl Yapılır?

1)Buraya tıklayarak destek sayfasını açınız ve  “Yardım edin! Giriş yapamıyorum” seçeneğine tıklayınız.

2)Steam Destek tarafından size sunulan sorunlardan hangisini yaşıyorsanız işaretleyin.

3)Steam hesabı kurtarma işleminin başlatılabilmesi için bu adımda, doğrulama bilgilerine ilişkin sorular yönetilmektedir. Örneğin; hesap adı, telefon numarası ya da e-posta adresi gibi seçeneklerle devam edebilirsiniz.

4)Telefon numarasıyla ilgili karşınıza iki farklı seçenek çıkıyor. Kayıtlı numaranıza halen erişim sağlayabiliyorsanız, hesap doğrulama kodunun SMS’le gönderilmesini talep ederek işleminizi tamamlayabilirsiniz. Yada “Artık bu telefon numarasına erişimim yok.” Seçeneğini işaretleyerek, bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

5)Bu adımda bazı karakterleri gizlenmiş bir şekilde kayıtlı e-postanız çıkıyor. Belirtilen e-postayı aktif olarak kullanıyorsanız, Steam hesap kurtarma kodunu mail olarak alabilirsiniz. Diğer seçenek ise “Artık bu e-posta adresine erişim sağlayamıyorum.” Bu seçeneğe tıkladığınızda, karşınıza destek talep formu gelecektir.

6)Forma kullanmakta olduğunuz maili ve hesabınıza ilk kaydettiğiniz e-posta adresini yazınız. Bir sonraki kutucuğa kayıtlı telefon numarasını hatırlıyorsanız ekleyiniz.

7)Hesabınıza kayıtlı bir ödeme yöntemi varsa belirtiniz. Yoksa daha önce alışveriş işlemlerinizde kullandığınız kartla ilgili istenilen bilgileri giriniz. Alışveriş yapmadıysanız, bu adımı geçiniz.

8)Steam ürün kodu kullanarak oyunu aktif eden kullanıcıların, kart bilgisi kısmının hemen altındaki kutucuğa bu bilgileri de eklemesi gerekiyor.

9)Steam hesap kurtarma için her şeyin tamam olduğuna emin olduktan sonra sayfanın en altında bulunan “Ben robot değilim” seçeneğini işaretleyerek, destek talebinizi iletiniz.

10)Belirli bir zaman diliminden sonra destek çalışanlarından biri tarafınıza dönüş yaparak, sahipliği doğrulamak için kişisel bilgilerinize ihtiyaç duyduğunu belirtecektir. Bu bilgilere doğru yanıtlar verdiğinizde, Steam hesabı kurtarma işleminiz gerçekleştirilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı