Haberler

Steam’dan Keşfet Düğmesi Sorunu

Şu sıralar Steam kullanıcılarının Steam keşfet sorunu ile başı belada

Valve tarafından sunulan ve birçok oyuna ulaşma, indirme şansı tanıyan Steam’a son olarak bir güncelleme geldi. Güncellemede keşfet olarak anılan bir bölüm olması bağımsız şekilde oyun geliştiren kişilerin daha az fark edilmesine neden oldu. Tam tersi olması ve daha çok fark edilmesi gereken oyunların bu güncelleme sonrasında özellikle de bağımsız oyun geliştiricileri ikinci plana atması bazı sorunların olmasına neden oldu.

Tavsiye Akışı Adıyla

Geçen hafta içinde yayınlanan bir güncelleme sonrasında tavsiye oyunların ve keşfedilmesi beklenen güncellemelerin daha çok öne çıkması amaçlandı. Kullanıcının indirdiği oyunlara bakarak daha çok keşif yapmasına ve oyun indirmesine olanak tanıyacak bir sistem kurulması amaçlandı. Şirket daha az popüler olan oyunların ön plana çıkmasını istediklerini açıklamıştır. Steam yaptığı son güncelleme incelendiğinde ve bağımsız oyun geliştiricilerin yorumlarına bakıldığında durum tam tersi olarak gelişti.

Yanlışlıklar

Aslında güncelleme sonrasında beklenen durum popüler oyunların ana sayfada yer alan alanını daraltma ve buna uygun olacak şekilde daha az popüler olan oyunları bu alana almaktı. Bu sayede daha çok kişiye bağımsız oyun geliştiriciler başta olmak üzere ulaşma imkanı tanımak söz konusu olacaktı. Bunun tam tersi olarak birçok bağımsız oyuncu ana sayfada daha az yer aldıkları gerekçesi ile oyunlarının daha az talep alması sorunu ile karşı karşıya olduklarını açıkladı.

Şikayetler

Serbest oyun geliştiricilerden gelen açıklamalar da sorunlu bir algoritma olduğunun anlaşılmasına neden oldu. Kullanıcılar aylardır emek verdikleri ve ön plana çıkarmak için çabaladıkları oyunlarının güncelleme sonrasında oldukça gerilerde kaldığını dile getirdi. Böylece kullanıcıların emekleri de boşa gitmiş oldu. Şirketin güncelleme konusunda nasıl bir yol izleyeceği ise meraklı bir şekilde beklenmeye başlandı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı