Super Mario Maker 2’ye Beklenen Güncelleme Geldi

Nintendo Switch için geliştirilen Super Mario Maker 2 isimli oyun oluşturma sistemi. Önceki sürümünde oyuncular rastgele seçilerek dağıtılıyordu son güncelleme ile birlikte kendi karar verdiğiniz kullanıcı ile birlikte oyunu online olarak oynayabiliyorsunuz.

Super Mario Maker 2'ye Beklenen Güncelleme Geldi
Super Mario Maker 2’ye Beklenen Güncelleme Geldi

Beklenen Özellik Bu Güncellemede

Super Mario Maker 2’nin ilk tepkileri çok iyiydi ama sözü verilen önemli bir özelliğin güncellemesini pek çok kullanıcı hala bekliyordu. 1.1 yaması ile birlikte o sözü verilen özellikte artık oyunun özellikleri arasında yerini aldı bu özellik ise rastgele insanlarla oynamak yerine kendi seçtiğimiz biri ile online olarak oyun oynama özelliği. Yeni gelen bu yama güncellemesinde sadece bu özelliğe yer verilmemiş pek çok özellik daha var.

Yetkililer tarafından yapılan duyurulara göre 1.1.0 sürümünde Coursebot’a eklenen herhangi bir şey ile birlikte Course World’e eklenmiş olan kurslar için arkadaş listenizde bulunan kişilerle iş birliği yapabiliyor ve oyun oynayabiliyorsunuz. Bu güncelleme dahilinde uygulama içi sesli sohbette bulunmaktadır. Bu şekilde kurs ilerlerken arkadaşlarınızla sohbet edebiliyorsunuz. Ama Nintendo firması bu özellik için bir ücret talep edeceğini açıkladı.

1.1.0 güncellemesi ile farklı birkaç adet yenilik daha var. “Yakın Oynat” seçeneği artık iş birliği mod’unda kullanılabilir oluyor. Ayrıca Coursebot sahnesi oynarken, ana bilgisayar sisteminin internete bağlı olması gerekmiyor. Bunlarında haricinde Official Makers listesi eklendi yani bu liste ile Nintendo tarafından yapılan tüm seviyelere çok kolay bir şekilde erişebiliyorsunuz.7

[affiliate_news id=”3480″]

Oyunun yayınlanması yaklaştığı dönemlerde Nintendo oyunda arkadaş listesi olmayacak şeklinde açıklama yaptı bu konu oldukça fazla tepki almıştı bunun üzerinde Nintendo E3 için ücretsiz bir yama yapacağını ve bunun içinde arkadaş listesine yer vereceğini açıklamıştı ancak beklenen güncelleme için bir tarih vermemişti.

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Mario Maker en sevdiğim oyunlardan biri inşallah güncellemeye birlikte indirim haberide gelir. Gerçi nintendo indirim konusunda cimri ama şansa artık.

  2. Güncelleme linki nerede nasıl güncellenecek benim Nintendo switch İnternete bağlı değil başka türlü güncelleme yokmu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı