Bilim ve TeknolojiHaberler

Tesla Yine Şaşırttı! Tesla Model 3’ü Çizen Kadın Nasıl Yakalandı!

Her haberimizde bizi ve okuyucularımızı şaşırtan Tesla marka araçlar yine bir şaşırtıcı olay ile haberimize konu oldu. Tesla otomobillerde Sentry Mode isminde bir özellik var ve bu özellik ile aracın çevresi kayıt altına alınıyor. Bu özellik sayesinde durduk yer aracını çizen kadının görüntülerini sosyal medya platform olan Facebook’ta yayınlayan kullanıcı ayrıca durumu polise bildirdi şimdi polis bu kadını arıyor.

Tesla Sektöre Kurallar oyuyor!

Tesla, otomotiv sektöründe kural koyucu olarak çalışmalara devam ediyor. Firma araçlarına eklediği kullanış hem de güvenlik yenilikleri ile bir otomobilden alınabilecek en fazla verimi almaya çalışıyor. Otomobilleri her gün dünya genelinde daha popüler bir hal almaya başlıyor öyle ki tüm dünya ülkelerinden büyük oranda talep görüyor. Tesla Model 3 aracını nedensizce çizen kötü niyetli kadın Teslanın geliştirdiği Sentry (Gözcü) Mode ile yakayı ele verdi. Bu özellik ile kadının araca zarar verdiği anlar kayıt altına alındı.

Tesla arabalarında var olan bu özellik aslında çok basit bir mekanizmaya sahip aracın dört bir yanını kamera ile park halinde olsa bile kayıt altına alma mantığı ile çalışıyor. Bu sayede çalınma, zarar verilme gibi tehditlere karşı araç daha güvenli oluyor. Aracın sahibi bu özellik ile aracına zarar veren bu kadından şikayetçi olma şansı yakaladı şimdi polis bu kötü niyetli kadını arıyor ayrıca araç sahibi kadını sosyal medya platformlarında ifşa etti kadının toplum tarafından bir baskı göreceğini düşünüyoruz.

[affiliate_news id=”2682″]

Bu haberimize konu olan olay ABD’ye bağlı Colorado eyaletinde yaşandı. Kızının spor organizasyonu için kızının yanına giden Tweedie etkinlikten sonra aracı olan Model 3’ün sol kapısının tamamen çizildiğini gördü. Bunun neden olduğunu merak eden adam Tesla Gözcü modu üzerinden olayın ana karakteri olan kadını gördü. Aracı anahtarla çizen kadın anbean kaydedilmişti. Bu görüntüleri hem polisle hemde sosyal medya ile paylaşan Tweedie isimli Tesla kullanıcısı kadından şikayetçi olduğunu dile getirdi.

İşte O Video;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı