Bilim ve TeknolojiHaberler

TSK Barış Harekatında Hangi Teknolojik Silahları Kullanıyor

Türk Silahlı Kuvvetleri, Suriye’nin Kuzey’inde yer alan Afrin ve Telabyad sınırlarından sonra Rasuleyn kırsalı için de operasyon düzenleyerek bu alanları teröristlerden arındırmayı ve güvenli bölge oluşturmayı hedefliyor. İlk aşamada 15 kilometre derinliğe inilerek 2 milyona yakın Suriyeli mültecinin ülkelerine dönmelerini ve burada oluşabilecek terör koridorunu yıkmayı hedefleyen ülkemiz, daha sonra ise geri kalan tüm Suriyelileri ülkelerine gönderecek bir plan ve strateji planlıyor.

Barış Pınarı harekatı olarak adlandırılan bu yeni harekatın en önemli noktalarından biri de, ilk defa uluslar arası bir harekatta %100’e yakın yerli ve milli silah ve ekipmanlarla savaşılıyor olması. Biz de teknogaste ailesi olarak, kullanılan bu teknolojik silahları sizler için paylaştık.

Kablosuz elektroşok silahı: Watozz

Kısa menzilli saldırılarda veya baskınlarda, Watozz, çok büyük avantajlar sağlıyor. Aynı zamanda ses çıkarmaması da, örgütün diğer elemanlarının uyanmasını zorlaştırıyor. Watozz’u diğer silahlardan ayıran en önemli özelliği, artık kablo kullanmıyor olması ve üzerinde duruma göre şok ayarının yapılabiliyor olması.

 

Watozz

BA-40 Bomba Atar Tüfeği

Türkiye’nin önemli silah üretici firmalarından Ata Silah tarafından yerli ve milli imkanlarla üretilen bu silah, hedefini saptırmadan imha edebiliyor ve çok güçlü bomba etkisi ile infılak boyutunu çok daha etkili hale getiriyor. Ülkemizin dışında birçok ülkeye de ihraç ediliyor.

BA-40 Bomba Atar Tüfek

İskelet destek sistemi: Asya

Askerlerimizin zorlu doğa koşullarında ve özellikle tırmanmalarında, destek sağlama amacı ile kullanabildikleri Asya, son derece güçlü iskelet destek sistemine sahip. Aselsan tarafından yerli ve milli teknoloji ile üretilmiştir.

 

İskelet destek sistem Asya

Tufan Elektromanyetik Topçu Sistemi:

Bu elektromanyetik top ve topçu sistemi, hali hazırda sadece 6 ülke tarafından üretiliyor. Son derece gelişmiş teknoloji ile üretilen bu sistem, elektromanyetik alan oluşturarak, istenen hedefi yerle bir edebiliyor ve yakıcı etkisi ile uzun süreli zaaf oluşturabiliyor.

 

Tufan Elektromanyetik Top Sistemi

İHA kontrol sistemi: Kuzgun

Dünyanın İHA ve SİHA üretiminde lider ülke konumuna gelmesini sağlayan Bayraktar ve Aselsan ortaklığındaki Kuzgun, bu alanda Suriye ve diğer operasyon bölgelerinde büyük bir kabiliyet ve manevra özelliği kazandırıyor.

 

Kuzgun
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı