Oyun

Ürdün PUBG oyununu yasakladı

Ürdün hükümeti olumsuz etkilerinden dolayı PUBG'yi yasakladı.

Son yıllarda oyuncu sayısı ve popülaritesi oldukça artan PUBG, dünya genelinde en fazla oynanan oyunlar arasında yer alıyor. Oyunun bu derece yaygın olması da birçok tartışmayı beraberinde getiriyor.

Nisan ayında Irak hükümeti çocuklar ve gençler için toplumsal tehditler ve zararlar verdiğini belirterek, Fortnite ve PUBG oyunlarının ülke genelinde oynanmasını yasaklamıştı.

PUBG Ürdün’de Yasaklandı

Vatandaşlar üzerinde oluşturduğu olumsuz etkiler ve bağımlılık sebeplerinden dolayı Ürdün’de de PUBG oynanması yasaklandı. Devlet dairelerine konu ile ilgili bildiri gönderen Ürdün Hükümeti çalışanlarının oyunu oynamaması için uyarılarda bulundu.

Bazı Ülkelerde de Oyun Yasaklandı

Hindistan’ın Gujarat eyaletinde de geçen aylarda yasaklanan PUBG, kurallara uymayan birkaç üniversite öğrencisinin tutuklanması ile gündeme gelmişti. Nepal ise bağımlılığı durdurarak, gençler arasındaki şiddeti önlemek amacıyla PUBG’yi yasakladı.

Ülkemizde de oldukça geniş bir oyuncu kitlesine sahip olan PUBG geçtiğimiz aylarda devlet dairelerinde memurların mesai saatlerinde oynaması ile gündeme gelmişti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı