Vegan Dondurma Dönemi Başladı

Teknoloji tüm hızıyla gelişmeye devam ediyor ve bu gelişim hayatın hemen hemen her alanına etki etmeye başladı. Sadece akıllı telefonlar ya da giyilebilir teknoloji ürünleri değil, bunun dışında hayatımızın hemen hemen her alanında yeniliklerle karşı karşıya kalmaya başladık. Belki anlamsız gelebilir fakat son olarak Vegan Dondurma döneminin başladığı ortaya çıktı.

Vegan Dondurma Üretildi

Perfect Day isimli bir firma tarafından Vegan Dondurma üretiminin başarıldığı açıklandı. Yaklaşık olarak 5 yıl süren çalışmaların ardından hiçbir şekilde hayvansal ürün barındırmayan dondurmaların üretilmesi başarılı bir şekilde gerçekleştirildi.

Hayvansal olarak hiçbir ürün barındırmıyor olsa da Vegan Dondurma içerisinde yapay hayvansal ürünler yer alıyor. Bunun için genetiği değiştirilmiş olan mayaların kullanıldığını açıklayan firma, bu şekilde tamamen Vegan Dondurma oluşturmayı başarmış.

Burada önemli olan nokta dondurmanın lezzeti. Daha önce de benzerleri üzerinde çalışmalar yapıldığı açıklanan ürünün gerçek dondurma tadını vermesi adına geliştirildiği belirtiliyor. Gerçek dondurma tadında bir değişiklik olmadan sunulan dondurmanın en can alıcı noktası ise sağlığa zararlı olup olmaması.

Vegan Dondurma

Perfect Day firması tarafından yapılan bu açıklamalar sonrasında ürünün sağlığa zararlı olup olmadığı konusunda bir açıklama yapılmadı. Sağlığa ne kadar zararlı olduğu konusu tartışmalara neden olacak olan dondurmanın, genetiği değiştirilmiş bir ürün olması nedeniyle sağlık konusunda sıkıntılara neden olabileceğini ekleyelim.

Tabii ki bunun için kanıtlanmış bir etki söz konusu değil. Yani dondurmanın kesin olarak sağlığa zararı var ya da yok demek pek mümkün gözükmüyor. Yeni dondurmaların satışa çıkıp çıkmayacağı konusunda ise bir bilgi bulunmuyor. Muhtemelen gelecekte bu yönde oluşturulmuş dondurmaların herkes tarafından ulaşılabilir hale geldiğini görmek mümkün olabilir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı