Haberler

Volkswagen 30.000 Adet Sipariş Alan Elektrikli Aracı’nın Seri Üretimine Başlıyor

Volkswagen, ID.3 modelinin Kasım 2019 tarihinden itibaren seri üretime geçeceğini açıkladı. ID.3 modeli daha üretilmemiş olmasına rağmen 30.000 adet ön sipariş alarak başarılı bir ön satış yapmıştı.

Volkswagen 30.000 Adet Sipariş Alan Elektrikli Aracı’nın Seri Üretimine Başlıyor

Volkswagen firmasının ilk elektrikli aracı olan ID 3’ün seri üretim tarihi açıklandı. Alman menşeili otomobil firması, ID.3 modelinin Kasım 2019 tarihinden itibaren seri üretime geçeceğini açıkladı. Volkswagen ID.3 modeli daha üretilmemiş olmasına rağmen 30.000 adet ön sipariş alarak başarılı bir ön satış yapmıştı.

Otomotiv sektörünün en büyük firmalarından biri olan Volkswagen’de gelecekte benzinli arabaların yerini elektrikli arabaların alacağını düşünerek elektrikli araba modelleri üzerine çalışma yapmaya başladı. Firmanın %100 elektrik ile çalışan hatchback kasaya sahip olan modeli ID.3, ön sipariş ile iyi bir satış rakamı elde edince Volkswagen ID.3 modelinin seri üretimine başladığını duyurdu.

İlk kez tanıtıldığı 2016 yılından itibaren araba severler tarafından merakla çıkış yapması beklenen otomobilin Frankfurt Otomobil Fuarı’nda kullanıcıları ile buluşması bekleniyor. Seri üretimine kasım ayında başlanacak ID.3’ün ne zaman satışa çıkacağı hakkında şuan için bir bilgi bulunmuyor.

 

Volkswagen’in hedefi üç yıl boyunca 33 farklı model üretmek

Volkswagen, ID.3 modeli ile elektrikli araba üretmeye daha fazla yoğunlaşacak gibi duruyor. Yapılan açıklamaya göre firma MEB platformuyla 33 farklı model üretmeyi amaçlıyor. Volkswagen eğer bu hedefini başarırsa önümüzdeki 10 yıl içerisinde benzinli ve dizel araçların yerini elektrikli araçlara bırakması bekleniyor.

Elektrikli araçlar ile doğaya verilen zarar azaltmak isteniyor

Günümüzde otomobil firmalarının büyük bir çoğunluğu elektrikli otomobil üretimine şimdiden başlamış durumda. Firmaların elektrikli otomobil üretimine daha fazla önem vermesinin en önemli sebebi, fosil yakıtlar ile çalışan araçların doğaya çok fazla zarar vermesidir. Bu sebebe fosil yakıtların gittikçe azalması ve maliyetli olmaları gibi sebeplerde eklenince Volkswagen gibi önemli araba üreticileri elektrikli araba üretimine yöneliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı