Volkswagen logosu yenilendi

Volkswagen logosunu yenileyerek bir farklılığa gitti. Logo hakkında bilgiler haberin devamında...

Alman otomotiv devi olan Volkswagen, yeni modellerinde tasarım değişikliğiyle beraber logosunda da değişikliğe gitti. Bu gün yeni modeli olan  elektrikli hatchback ID.3 ‘ü tanıtan Volkswagen Frankfurt Ara Fuarından biraz zaman önce yeni logosunu ve yeni araçlarının logosunu tanıttı. Volkswagen bu logosunda nasıl bir farklılığa giderek yeniliğe imza attı?

Artık birçok insanın yaşantısını değiştirmesine sebep olan minimalizm akımı, dev firmaları da etkilemeye ve içine almaya başladı. Volkswagen bu akıma kapılan büyük markalardan olacak diyebiliriz. Volkswagen yeni logosunu minimalist bir yaklaşım ile değiştirerek daha sade bir hale getirdi.

volkswagen yeni logosu
volkswagen yeni logosu

Volkswagen logosunu değiştirdi

Yukarıdaki görselde de göreceğiniz üzere 3 boyutlu logo yerine daha düz ve sade bir logo kullanmaya başlayacak olan Volkswagen yeni elektrikli modellerinde bu logoyu kullanacağını belirtti.

Passat, Jetta, Arteon ve Tiguan modellerinde bu logonun nasıl yerleştirileceği konusu konuşulmaya başladı bile. Ayrıca çok fazla merak konusu haline de geleceği konusunda hiç şüphemiz yok. Yeni logoyu başlangıç olarak yeni elektrikli hatchback modellerinden olan ID.3’de göreceğiz. Yalnızca elektrikli araçlarda mı yoksa tüm araçlarında mı bu logoyu kullanacağı henüz netlik kazanmış değil.

Yeni makyajlı kasaların tanıtılması yeni olduğu için bu logoyu yeni tanıttığı makyajlı kasalarda kullanacağı konusunda meraklar var. Açıkça makyajlı kasalarda bu logoyu kullanacağını düşünmüyor ve belli modellerde bu logoyu kullanacağını tahmin ediyoruz. Ancak zamanla logoyu tüm araçlarda mı yoksa belli modellerde mi kullanacağını göreceğiz.

Jürgen Stackmann, logonun değişmesini Volkswagen markasının doğaya olacak katkısını belirteceğini söyleyen yönetim kurulu üyesi, emisyon değerlerini düşürmeye odaklandıklarını da belirtiyor.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı