Haberler

Volkswagen’den Ülkemize Dudak Uçuklatan Sermayeyle Yatırım

Volkswagen firmasının uzun bir zamandır Türkiye’de yeni bir fabrika açacağı biliniyordu. Sonunda beklentiler gerçekleşti. Otomobil devi Volkswagen Türkiye’de 943.5 milyon TL sermayeye sahip bir şirket kurdu. Bu şirketin adı ise Volkswagen Turkey Otomotiv Sanayi ve Ticaret AŞ olarak isimlendirildi

Bu haber uzun zamandır Türk medyasında yer almaktaydı. Volkswagen markasının uzman zamandır ülkemizde bir fabrika açacağı konuşuyordu. Ve açıldı, açılıyor ve açıldı haberlerini sık sık görüyorduk artık herkes muradına erdi. Volkswagen, Manisa’da Volkswagen Turkey Otomotiv Sanayi ve Ticaret AŞ.” Adında bir şirket kurdu. Böylece Alman otomotiv devi ülkemizin pazarına ilk kez giriş yaptı.

Volkswagen'den Ülkemize Dudak Uçuklatan Sermayeyle Yatırım
Volkswagen’den Ülkemize Dudak Uçuklatan Sermayeyle Yatırım

Volkswagen’in kurduğu şirket Ticaret Sicil Gazetesi’nde de yer aldı. Türkiye sicil gazetesinde verilen bilgilerde şirketin merkezi Manisa olduğu bildiriliyor.

Volkswagen markasının Türkiye’de kurduğu şirket şimdilik TSM aşamasında. Bu durum şirketin kurulması için resmi girişimlerin olduğunu ve ilgili başvurunun incelenmesinden sonra şirketin artık resmiyet kazanacağı anlamına gelmekte. Yani şöyle diyebiliriz ki Volkswagen’in Türkiye şirketi kısa bir süre sonra resmi olacak.

Volkswagen Markasının ülkemizde bir girişimde bulunması uzun bir zamandır beklenen bir adımdı ancak ne zaman olacağı kimse tarafından bilinmiyordu. Geçen haftalarda şirket yetkilisi Andreas Tostmann açıklamasında Türkiye yetkilileri ile görüşme aşamalarında olduklarını kısa süre içinde resmi adımların atılacağını açıklamıştı. Bu adımlarla birlikte Volkswagen markasının ülkemizde ki ilk fabrikası için büyük bir adım atılmış oldu.

Volkswagen’in Türkiye Sermayesi Dudak Uçuklatıyor: 943.5 milyon TL

Sicil gazetesinde verilen bilgilere göre Volkswagen, firması bu girişim için 943.5 milyon TL gibi bir sermaye ayırmış. Bu durum girişimin ciddi boyutlarda olduğunu gösteriyor. Ülkemizin cephesinden resmi bir açıklamada geçtiğimiz dönemlerde Ticaret bakanı Ruhsar Pekcan tarafından yapılmıştı.

[affiliate_news id=”1689″]

Pekcan, Volkswagen şirketinin ülkemizde yeni bir üretim tesisi kurmak istediğini ve kurulacak yeri bile seçtiklerini, buranın Manisa olduğunu açıklamıştı.

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Bu tür büyük şirketler neden batı tarafına yatırım yapar ki doğuka Ki şehirlerde işsizlik diz boyu devlet bu konuda teşfik başlatmalı.

    1. şirketler güvenli bölgeleri tercih ederler hatta öyle ki Volkwagen’in ülkemizi tercih etmesi bile büyük şans.

  2. Volkswagen türkiyeye fabrika kuracak diyordunuz şirketmi kurdu adamlar. Fabrikası kurulmadıktan sonra bu tür yatırımlar Almanya kasasını doldurur. Ha şu var iş kapısı açısından bir kaç kişi ekmek yer başkada cacık çıkmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı