Haberler

Volkswagen’in Manisa Fabrikasında Vereceği Maaş Halkı Heyecanlandırdı!

Volkswagen, ülkemizde kurulacak olan otomotiv fabrikası için çalışmalarına resmen başladı. Fabrika, Manisa da kurulacak. Bölge halkı şimdiden heyecana kapıldı. İnsanların pek çoğu Volkswagen’in çalışanlarına vereceği maaşı düşünmeye başladı. Aynı zamanda emlak piyasası da bölgede çok hareketlenmiş durumda.
Volkswagen, uzunca bir zamanın ardından nihayet ülkemizde kurulacak fabrikası için ciddi girişimleri gerçekleştirdi. Almanyalı Otomotiv şirketi, geçen günlerde haberini de yaptığımız şekilde Volkswagen Turkey isimli bir şirketin kurulması için gerekli başvurularda bulundu. Ticaret Sicil Gazetesinde yer alan bu şirket birkaç işlemden sonra resmiyete kavuşacak.

[affiliate_news id=”3483″]

Konut Fiyatları Arttı

Volkswagen, ülkemize yaptığı bu yatırım ile Manisa halkını umutlandırdı. Bölge halkı arasında şimdiden Alman otomotiv devi Volkswagen’in vereceği maaş konuşulur oldu. Bununla beraber bölgede emlak ve konut sektörü de fazlaca hareketlendi. Yorumcular, Manisa da ve özellikle fabrikanın kurulacağı bölgede şimdiden fiyatların yükseldiğini belirtiyor.

Dudak Uçuklatan Bir Sermaye!

Alman şirketi, ülkemizde Manisa bölgesinde kuracağı üretim alanı için ayırdığı sermaye pek çok yorumcu tarafından tebrik edilmişti. Volkswagen bu proje için 943.5 milyon TL ayırmıştı. Ayrıca şirketin adresi de belli olmuş durumda. Keçiliköy OSB Mahallesi Cumhuriyet Bulvarı No: 14/118 Yunusemre Manisa.

2022 yılında çalışmaya başlanacak

Volkswagen markasının Manisa’daki fabrikası 2022 yılında çalışmaya başlanacağı konuşuyor ve ilk süreçte 5.000 kişiye istihdam sağlanacak. Alınan bilgilere göre ilk olarak bu fabrikada Seat Ateca ve Skoda Karok model araçların üretimleri yapılacak. Yıllık olarak hedeflenen üretim sayısı ise 700 bin araçken bunun %20’si yurt içinde satışa sunulacak. Volkswagen, Avrupa’da bulunan fabrikalarında çalışanlarına 1000 ya da 1200 euro maaş veriyor. Bölge halkı bu durumdan dolayı çok heyecanlı çünkü ülkemizde de aynı oranda maaş verilirse bu6.250 TL ile 7.500 TL gibi bir maaş oranına denk geliyor.

[affiliate_news id=”1689″]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı