Mobil

VoLTE Üzerinden Sesli Görüşme Nasıl Yapılabilir?

Özellikle İstanbul’daki 5.8’lik depremden sonra iletişimin önemi bir kez daha görüldü ve insanlar hatlardaki kopukluklardan kaynaklı mağduriyeti gidermenin yollarını aradılar. Bu bağlamda, teknogaste ailesi olarak size ücretsiz bir uygulamadan bahsetmek istiyoruz. Bu bağlamda mobil veriniz üzerinden ücretsiz olarak bu uygulamayı kullanarak herhangi bir acil durum anında iletişimi kolaylıkla kurabileceksiniz. Sadece deprem değil, herhangi bir özel durum, kaybolma gibi durumlar için de VoLTE uygulamasını indirerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

VoLTE Nasıl Bir Uygulama?

İstanbul depreminde son olarak 3 büyük GSM operatörlerinden biri tüm müşterilerine 10 GB vererek bu mağduriyetin karşılığında “özür” dileyerek müşterilere bir ikramda bulundu. Aslında teknik detayları pek bilmiyoruz ve burada GSM operatörlerinin bir hatası var mı bu bizim konumuz değil. Ama bu denli orta ölçekli depremde dahi iletişimin kopması ve insanların telefonları ile görüşmesinin mümkün olmaması, acaba büyük depremde ne gibi durumların meydana geleceği konusunda bizi endişelendiriyor. Neyse ki bu bağlamda size bir uygulamadan bahsederek teknogaste ailesi olarak üzerimize düşeni bir nebze de olsun yapmak istiyoruz.

[affiliate_news id=”1324″]

VoLTE uygulaması, Android ve iOS tabanlı cihazlarda kullanılabile ve data verileriniz üzerinden iletişim sağlayan bir uygulama. Bu uygulama ile veri bağlantınız olduğu sürece data hakkınızı kullanarak ücretsiz olarak iletişim kurabilir ve sesli görüşme sağlayabilirsiniz.

 

VoLTE uygulamasına hem kendi data verileriniz hem de Wi-Fi bağlantısı ile bağlantı kurabilirsiniz. Karşıdaki ile iletişime geçmek için VoLTE’yi tavsiye etmemizin en büyük nedeni 2G ve 3G gibi mobil veri bağlantısı olmayan telefonlarda dahi kullanılıyor olması. Yoksa bu uygulamadan çok daha iyileri ve çok daha kullanışlı olanları da var. Mesela Whatsapp, Bip ve Telegram VoLTE’ye göre normal durumlar için daha cazip uygulamalardır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı