VR Gözlüğü Sayesinde Gökyüzünde Yaşamanızı Sağlayan Bir Drone

VR Gözlüğü Sayesinde Gökyüzünde Yaşamanızı Sağlayan Bir Drone

Kablosuz ürün üreticisi Parrot firmasının Anafi FPV isimli yeni drone’u, drone yanında hediye verilen gözlüğü sayesinde satın alanlara adeta uçuyormuş hissi verecek. 4K görüntü kalitesine sahip olan ve drone kamerası ile bağlantı kurularak kullanılan VR gözlüğü ile Anafi FPV kullanıcılarına eşsiz bir deneyim yaşatacak.

Fransa’da kurulan ve işleyişine halen Fransa’da devam eden drone üreticisi Parrot, geçtiğimiz yıllarda “4K Anafi” isimli ürününü çıkarmıştı. 4K görüntü kalitesine sahip olan kamerası sayesinde bu drone ile harika görüntüler elde edilebiliyordu.

Parrot yeni çıkaracağı drone ile çekim yapmaktan öteye gitmek istiyor

Firma Anafi FPV isimli drone’u ile kullanıcılarına havada bulutların üstünü gözlemlemeyi vaat ediyor. Anafi FPV, geçen sene çıkan model “4K Anafi” ile tamamen aynı kameraya sahip olacak, aradaki tek fark ise bu sefer drone’nun yanında bir tane VR gözlük veriliyor olması.

Bağlantı nasıl yapılıyor?

Bağlantı yapabilmek için ilk olarak telefonunuza FreeFlight 6.6 uygulamasını yüklemeniz gerekiyor. Daha sonra bu uygulama ile drone kamerasına bağlanmalı ve telefonunuzu VR gözlüğünüze yerleştirmelisiniz. Gözlük temelinde Google Carboard mantığı ile çalışıyor.

VR gözlük kullanıcısına eksen optimizasyonuna sahip olma ve 180 derece dönebilme imkanı sunuyor. Bunun yanı sıra drone’da yer alan kamera ayrıca 3X zoom’a da sahip ve saatte 50 KM hıza kadar çıkabiliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı