Haberler

WhatsApp Anroid ve İOS’ta Güncellendi! Dikkat Çekici Özellikler

WhatsApp’ın beta sürümü güncellendi. Aynı anda İOS ve Android platformları için yapılan güncelleme ile kullanıcıların yaşadığı farklı sorunların önüne geçildi.

WhatsApp’ın beta sürümü güncellendi. Aynı anda İOS ve Android platformları için yapılan güncelleme ile kullanıcıların yaşadığı farklı sorunların önüne geçildi. Dikkat çekici özellikler içeren bu güncelleme ile WhatsApp uygulamasının performansının artırılması hedefleniyor.

En Popüler Anlık Sohbet Uygulaması

Günümüzde en fazla kullanıcıya sahip olan WhatsApp ekibi uygulamayı geliştirmek için sürekli çalışıyor. WhatsApp’ın geliştiricileri İOS ve Android işletim sistemleri için yayınladıkları beta sürümlerini güncelledi. Bazı kullanıcıların merakla beklediği karanlık mod bu güncelleme ile gelmemiş olsa da iki işletim sistemi için yayınlanan bu güncelleme ile pek çok soruna çözüm getirildi ve performans konusunda dikkat çekici geliştirmeler yer almakta.

WhatsApp ekibi, WhatsApp Beta kullanıcıları için yayınladıkları güncellemenin yanında İOS işletim sistemi için önemli bir özelliği de kullanıma sundu. Android için yayınlanan iyileştirmeler ve performans artışı içeren güncelleme şuan sadece küçük bir Android kullanıcı grubu tarafından kullanılabiliyor ancak ilerleyen dönemde daha geniş bir kitle tarafından kullanılacağı düşünülüyor.

WhatsApp ekibinin “2.19.100.21” numarası ile yayınladıkları İOS güncellemesinde sohbet içinde olduğunuz kişiye fotoğraf gönderirken kolay bir düzenleme kullanımı sunan görsel hizalama aracıda eklendi. Bu görsel hizalama aracı sayesinde görsel üzerine daha kolay eklemeler yapılabiliyor ve görseller daha kolay yönetiliyor. Android sürümü için gelen özelliklerden biride kullanıcıların WhatsApp Durumları engellenebiliyor. Bu özellik ile birlikte kullanıcılar durumlarını görmek istemedikleri arkadaşlarının durum güncellemelerini gizleyebilecekler.

WhatsApp Üzerinden Ödeme; Facebook Pay

WhatsApp ekibi Android telefon sahipleri için yayınladıkları “2.19.260” numarasına sahip geliştirme ile sadece Meksika sınırları içinde kullanılabilecek olan “Facebook Pay” adına sahip bir ödeme servisini yayına aldı. Artık Meksika da Anroid kullanıcıları Facebook Pay ile ödeme işlemi yapabilecek. 2014 yılında Facebook’un WhatsApp’ı satın alması ile birlikte büyük gelişim göstere WhatsApp uzun zamandır ödeme sistemleri için farklı çalışmalar yapmaktaydı. Bu ödeme sisteminin alt yapısında Facebook’un yeni kripto parası olan Libra’nın kullanılıp kullanılmadığı daha tam olarak bilinmemekte.

Daha önce yayınladığımız WhatsApp haberlerini okuyabilirsiniz…

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı