WhatsApp Toplu Mesaj Düzenlemesi Geliyor

WhatsApp toplu mesajlar için yeni bir düzenleme yapmaya karar verdi. WhatsApp toplu mesajlar bundan sonraki dönemde daha sıkı denetlenecek.

Anlık mesajlaşma uygulamaları içerisinde ilk sırada yer alması nedeniyle markaların ve işletmelerin hedefinde olan WhatsApp, reklam çalışmaları için de sıkça kullanılıyor. Özellikle firmaların toplu mesaj özelliğini kullanarak birçok kullanıcıya ulaşmasını sağlayan platform, yavaş yavaş bu konuda farklı şekilde yararlanılmaya başlandı. WhatsApp Toplu Mesaj özelliğinin kullanıcılara ulaşılmak amaçlı olarak kullanılması ise uygulama yetkililerini rahatsız etmeye başladı.

Bu konuda beklenen düzenlemeler için ise sonunda tarih verildi. 7 Aralık sonrasında WhatsApp toplu mesajlar için yeni bir denetim sisteminin geleceği ortaya çıktı.

WhatsApp Toplu Mesaj Denetimlerini Arttırıyor

WhatsApp tarafından alınan kararla beraber artık toplu mesajlar için denetimler sıkılaştırılacak. WhatsApp toplu mesaj gönderen firmaların denetleyecek ve toplu mesaj ısrarında bulunan hesaplar için yasal işlem uygulanması söz konusu olacak.

WhatsApp toplu mesajlar

Toplu mesajlar için denetimlerin sıkılaştırılmasıyla beraber bundan sonraki dönemde bu yönde paylaşım yapan kullanıcıların engellenmesi hatta bu şekilde paylaşımlara devam eden işletmeler hakkında da yasal işlemlerin uygulanması söz konusu olacak.

7 Aralık sonrasında denetimlerini sıkılaştıracağını duyuran WhatsApp, kullanıcıları bilgilendirmek için yeni kuralları için paylaşımlarda da bulundu. Belirlenen Hizmet Şartlarına karşı bir tutum gösteren kullanıcılara imtiyaz gösterilmeyecek. Alınan kararların nasıl karşılanacağı da şimdilik merak konusu.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı