Haberler

Windows 10 Yeni Sürümü Ortaya Çıktı

Windows 10 yeni sürümünden başlat menüsü değişiklik gösterebilir. Windows 10 için ortaya çıkan son sızıntılarda nasıl detaylar var?

Şu sıralar Windows 10 işletim sistemine odaklandığı bilinen Microsoft, şu sıralar özel bir sürüm üzerinde çalışıyor. Windows 10 için yeni bir sürüm üzerinde çalıştığı bilinen yazılım devinin, yeni sürümü için yanlışlıkla bir yayın yaptığını da gördük.

Aslında Windows 10 test sürümünde sadece 32 bit aygıtlar kullanan test araçlarına dağıtılması beklenen bir sürümün yanlışlıkla tüm test cihazlarına sunulduğu ortaya çıktı. Yapılan yanlışlığın fark edilmesinin ardından firmanın bu konuda elini çabuk tuttuğu ve hemen sürümü geri çektiği açıklandı ancak bu süre içerisinde sızıntılar ortaya çıktı.

Windows 10 Başlat Menüsü Değişebilir

Sızdırılan bilgiler içerisinde en çok dikkat çeken ise yeni başlat menüsü tasarımı oldu. Windows 10 işletim sisteminde kullanılan başlat menüsü tasarımının biraz daha değiştirildiğini görmek mümkün olacak. Buna göre yeni işletim sistemi sürümünde biraz daha sade bir yapı karşımıza çıkacak.

Windows 10

Mevcut sürümlerde kullanılan Windows 8 yapısının yerine eski sürümlere dönüş yapıldığını görmek mümkün olacak. Hareketli menüler yerine sabit bir başlangıç menüsü sunması beklenen yeni sürümün, bu konuda belli başlı düzenlemeler sunduğunu da göreceğiz.

Özellikle sabit butonların tasarlandığını göreceğiz ve bu sabit butonlar içerisinde genel kullanımlar için geçerli olan takvim, hesap makinesi gibi ana uygulamaların yer aldığını da söylemek gerekiyor. Yeni sürüm için kesin olarak bu tasarımın geleceğini söylemek için ise erken. Bu konuda test aşamasının tamamlanmasını beklemek gerekiyor. Test sürecinde tasarım kısmında önemli değişiklikler yaşanabilir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı