Haberler

Xaomi’den, Mi Charge Turbo 30W Şarj Teknolojisi

Teknoloji alanında sıçrama yapan Xaomi yeni Mi Charge Turbo 30W şarj cihazı ile tüm gözleri üzerine çekmeyi başardı.

ABD Çin ticari geriliminin hemen hemen tüm alanlara sıçramasının önünü erken almak isteyen ’den dev adım geldi ve Mi Charge Turbo 30W Şarj Teknolojisi için ilk ciddi adımı attı. Buna göre Xaomi yönetimi yeni akıllı cihazlarının hepsinde bu kablosuz şarj teknolojisini kullanacak. Aynı zamanda bu durum, kullanmakta olduğu USB Smartphone Charge’a göre  kat daha fazla verim ve daha kısa süre anlamına gelecek.

Weibo adlı gazeteye dayandırılan habere göre; Xaomi tarafından geliştirilen ve bünyesindeki mühendislere yaptırılan Mi Charge Turbo 30 W şarj teknolojisi kablosuz olarak sunulacak. Wireless 4.000 mAh pile sahip herhangi bir akıllı telefonu sadece 25 dakika gibi bir sürede yüzde 0 ile 50 oranında şarj ederken bu süre 45 dakika içerisinde ise; yüzde 69 ila yüzde 100’e kadar çıkabiliyor. (Arka plandaki kullanılan uygulamalar, parlaklık düzeyi, aramalar ve diğer eklenti gibi etkiler bu yüzdeyi doğrudan etkileyebiliyor.)  Xiaomi’nin üzerinde durduğu ve bu yeni teknolojide en fazla parmak bastığı nokta ise 40 W enerji ile doluyor olması. Bu, günümüz teknolojisine göre harika bir haber.

Sadece Akıllı Telefonlar Değil! Apple’ın AirPod’lar Dahi Şarj Edilecek

Bu yeni teknoloji cihazı ile birlikte sadece akıllı telefonlar değil aynı zamanda Apple’ın AirPod’lar da şarj edilebilecek. Bunların ne kadar sürede ne kadar şarj alacağı netleşen bilgiler arasında olmadığı için sizinle paylaşamadık. Bu teknolojinin ilk olarak hangi akıllı telefonda test edileceği ise merak konusu. Çok büyük söylentilere göre Mi 9 Pro 5G telefonları üzerinde ilk incelemeler ve kullanımlar yapılacak ve bundan sonraki tüm akıllı cihazlar için kullanılacak. Çin’in böylece ABD ile olan bu yöndeki baskılayıcı tehditleri de bir bakıma azalacak.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Araç çubuğuna atla