HaberlerMobil

Xiaomi Marka Telefonların Reklamlarından Sıkılanlara Müjde

Xiaomi Telefonlara Reklam Engelleme Özelliği Geliyor

Xiaomi firmasının Android işletim sistemi aracılığıyla kullanıcılarına sunduğu kendi işletim sistemi MIUI’ya yeni bir güncelleme geliyor. Güncelleme detaylarında yazan bilgilere göre bu güncelleme sayesinde Xiaomi telefonlara istenmeyen reklamları kapatma özelliği eklenecek, bu sayede kullanıcılar rahatsız oldukları ve görmek istemedikleri reklamlardan kurtulacaklar.

Çin menşeili Xiaomi markasının ürettiği telefonların hepsinde Android üzerine kurulu olan fakat farklı bir arayüze sahip MIUI işletim sistemi kullanılır. Firmaya işletim sistemiyle ilgili giden şikayetlerin önemli bir çoğunluğu telefonu kullanırken rastgele ortaya çıkan reklamlarla ilgili oluyordu.

Geçtiğimiz günlerde internet ortamında dolaşan bir söylentiye göre Xiaomi telefonlara reklam engelleme sistemi geleceği söyleniyordu. Bu durum açıklanan güncelleme detaylarıyla doğrulanmış oldu, telefonlara gelecek güncelleme sayesinde MIUI işletim sistemine reklam engelleyici eklenecek.

Reklam engelleyici ne zaman çıkacak?

Firma kullanıcıların şikayetlerini dinlemiş olacak ki yakın zamanda getireceği bir güncellemeyle bu sorunu çözmeyi amaçlıyor. Fakat Xiaomi firmasının telefonlarına getirecek olduğu bu özellik halen geliştirme aşamasında. Firma yetkilileri Xiaomi model telefon kullananların sıkça şikayet ettiği reklamların farkında olduğunu söyledi ve bu durumun en kısa sürede çözüleceğini de ekledi.

Bunun yanı sıra bazı kullanıcılar Xiaomi tarayıcısının bilgi akışını beğenmediklerini dile getirdi. Bu durum içinde çözüm üretmek isteyen yetkililer tarayıcının gelecek versiyonun da gelişmiş ayarlar kısmında “ana sayfanın basit versiyonu” seçeneğinin yer alacağını açıkladı. Bu güncellemeyle birlikte de tarayıcı daha kullanılabilir olacak.

Güncel teknoloji haberleri için mutlaka sitemizi takipte kalın ve eğer Xiaomi marka telefonlara ilgi duyuyorsanız linkte yer alan haberimize mutlaka göz atmayı unutmayın: https://teknogaste.com/xiaomi-redmi-note-8-pro-rekor-kirdi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı