Xiaomi Redmi Note 8 Pro Rekor Kırdı

Henüz piyasaya çıkalı 24 saat olmasına rağmen Xiaomi Redmi Note 8 Pro satış rekoru kırdı

Xiaomi firmasının geçtiğimiz hafta duyurduğu yeni akıllı telefonu Xiaomi Redmi Note 8 Pro’nun 24 saat içerisinde yapmış olduğu satış tutarı açıklandı. Firma tarafından açıklanan verilere göre Redmi Note 8 Pro, Xiaomi’nin yapmış olduğu tüm telefonların 24 saat içerisinde yaptığı satışların önüne geçti.

Telefon pazarının önemli üreticilerinden biri olan Xiaomi, geçtiğimiz haftalarda Xiaomi Redmi Note 8 Pro’yu düzenlediği bir etkinlikte tanıttı. Redmi Note 8 Xiaomi alt markasına ait olmasına rağmen sektörün önde gelen markalarının amiral gemilerine kafa tutacak özelliklere sahip. Telefon içerisinde 64 MP arka kamera, MediaTek Hello G90T işlemci, 18 watt hızlı şarj desteği ve 4.500 mAh’lık batarya kapasitesine sahip.

Xiaomi Redmi Note 8, tüm dünyada büyük bir kitle tarafından bekleniliyordu. Telefonu bekleyen kitlenin etkisi satışlara da yansıdı. Xiaomi Redmi Note 8 satışa çıktığı ilk 24 saatte 300 bini geçen bir rakamda satış yaptı. Bu rakam firmanın çıkardığı telefonların 24 saat içerisinde yaptığı satışların en fazlası.

Redmi Note 8 fiyatı

Xiaomi firmasının yeni telefonu olan Redmi Note 8 Pro için firma 200 dolar istiyor. 200 doların TL karşılığı da yaklaşık 1.130 TL oluyor. Fakat bu tutara ülkemizde yer alan çeşitli vergiler dahil değil. Ülkemizde yer alan vergilerle satış fiyatının ortalama 1600 TL olması bekleniyor.

Ne zaman ülkemize gelecek?

Xiaomi telefonu duyurduğu etkinlikte “Note 8 için 8 hafta” sloganını kullanmıştı. Bu slogan, Note 8 Pro’nun etkinlikten yaklaşık 8 hafta sonra diğer ülkelerde satışa çıkacağını anlatıyor. Yani Xiaomi firmasının yeni telefonunun ülkemizde satışa çıkmasına yaklaşık 2 aylık bir süre var. Umarız ki firma Çin’de elde ettiği satış başarısını ülkemizde de edebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı