Xiaomi’nin Yeni Akıllı Telefonu 5G ve 2K Ekrana Sahip Olacak

Lei Jun, Xiaomi Mi 9s ismiyle çıkış yapacak olan yeni telefonlarının 5G destekli olacağını ve 2K çözünürlükte bir ekrana sahip olacağını söyledi.

Xiaomi’nin Yeni Akıllı Telefonu 5G ve 2K Ekrana Sahip Olacak

Xiaomi, akıllı telefon sektöründe yer alan önemli firmalardan birisidir. Firma özellikle son iki senedir dünya çapında satışlar yaparak adını duyurmayı başardı. Yeni çıkacak telefonlarıyla kullanıcıları heyecanlandırmayı başaran Xiaomi firmasının kurucusu Lei Jun, yeni telefonları hakkında açıklama yaptı. Yaptığı açıklamada Lei Jun, Xiaomi Mi 9s ismiyle çıkış yapacak olan yeni telefonlarının 5G destekli olacağını ve 2K çözünürlükte bir ekrana sahip olacağını söyledi.

Çin menşeili akıllı telefon ve telefon aksesuarları üreticisi Xiaomi firması düşük kar politikası izlediğinden dolayı kısa sürede büyük bir kitleye hitap etmeyi başardı. Yeni çıkaracağı telefonlarda da bu kitleye hitap etmeye devam etmek isteyen Xiaomi telefonlarına yeni teknolojiler koymaya devam ediyor. Xiaomi’nin yaklaşık bir ay önce TENAA’da listelenen Mi 9s isimli telefonu 5G özelliğinin yanı sıra birçok ekstra özellikle dikkatleri üzerine çekecek gibi duruyor. Şirketin kurucusu tarafından yapılan açıklamaya göre Xiaomi Mi 9s; OIS teknolojisine, 2K çözünürlükte bir ekrana ve 5G’ye sahip olacak.

Eylül ayı içerisinde çıkış yapacak

Lei Jun yaptığı açıklamada telefon hakkında merak edilenleri cevaplamaya devam etti. Çıkış tarihi çok merak edilen Mi 9s’in eylül ayı içerisinde çıkış yapacağını söyledi, fakat telefonun diğer ülkelerde ne zaman satışa çıkacağıyla ilgili herhangi bir bilgi vermedi.

Mi 9s hızlı şarj destekli olacak

Xiaomi’nin yeni modeli Mi 9s hakkında başka bir bilgiyse telefonun hızlı şarj desteğine sahip olacağı hakkında. Telefonun 4.000 mAh’lik bir bataryaya ve 45 watt hızlı şarj desteğine sahip olacağı söyleniyor. Fakat şuan açıklanan özelliklere rağmen Mi 9s hakkında bilinmeyen birçok özellik bulunuyor ve Xiaomi firmasının bu özellikleri telefonun çıkış yapacağı tarihte açıklaması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı