HaberlerMobil

Yakında WhatsApp’a Gelecek Olan 3 Yeni Özellik

WhatsApp’a gelmesi uzun zamandır beklenen özelliklerde bulunuyor. Bu makalemizde kısa zaman içerisinde WhatsApp’a gelmesi beklenen 3 özellikten bahsedeceğiz.

Yakında WhatsApp’a Gelecek Olan 3 Yeni Özellik

Günümüzde teknoloji hızla gelişmeye devam ediyor. Bu durum birçok ürüne alternatif olarak kullanılabilecek şeyleri beraberinde getiriyor. WhatsApp’ta bunlardan biri. Önceden insanlar sms ile mesajlaşırken günümüzde sunduğu anlık mesajlaşma desteği sayesinde WhatsApp tercih ediliyor. WhatsApp kullanıcılarının deneyimlerini iyileştirmek amacıyla güncelleme yaparak yeni özellikler getiriyor. WhatsApp’a gelmesi uzun zamandır söylenti olarak haber sitelerinde yer alan bazı özelliklerde bulunuyor. Bu makalemizde kısa zaman içerisinde WhatsApp’a gelmesi beklenen 3 özellikten bahsedeceğiz.

Çoklu platform desteği

Bundan birkaç ay önce WABetaInfo, WhatsApp geliştirici ekibinin çoklu platform desteğini WhatsApp’a eklemek için çalıştığını ortaya çıkarmıştı. Ancak geçen süre içerisinde WhatsApp yetkilileri bu konu hakkında herhangi bir açıklama yapmadılar. Fakat WABetaInfo yaptığı açıklamada WhatsApp’a çoklu platform desteğinin geleceğini çok net bir dille söylüyor.

Bu özelliğin gelmesiyle bir WhatsApp hesabı, farklı platformlarda bulunan uygulamalarda aynı anda kullanılabilecek. Fakat bu özellik WhatsApp’ın uçtan uça şifreleme yönteminin baştan aşağı değişmesini gerektirdiğinden dolayı yetkililer bu özelliği getirmekte aceleci davranmıyorlar.

Gelen sesli mesajları bildirimden dinleyebilme

WhatsApp’ın yalnızca iOS kullanıcıları için yapacağı güncelleme sayesinde, kullanıcılar bildirimden sesli mesajları dinleyebilecek. Gelen sesli mesajları bildirimden dinleyebileceğiniz bu özellik, saydığımız özellikler arasından gelmesi en kesin olanı diyebiliriz. Çünkü WhatsApp geçtiğimiz hafta, iPhone kullanıcıların kendilerine gelen sesli mesajları dinleyebilmesi için testlere başlamıştı.

Boomerang

Instagram’ın en sevilen özelliklerden biri olan Boomerang’ın yakın zaman içerisinde WhatsApp’a eklenmesi bekleniyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar aynı Instagram’da olduğu gibi WhatsApp’ta da Boomerang ile videolar oluşturup durumlarına ekleyebilecekler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Araç çubuğuna atla