Yapay Zeka Şarkıcıları Düzenli Albüm Yayımlayacak

Son zamanların en popülerleri arasında olan yapay zeka şarkıcıları, İngiliz yapay zeka girişimi Auxuman sayesinde düzenli albüm yayımlayacak. Her ay bir defa yayımlanacak olan albümler YouTube ve SoundCloud gibi platformlarda da dinleyicilerin hizmetine sunulacak. 

En üretken şarkılar bile, yılda sadece iki defa piyasaya sürülebilir. Daha da üretken sanatçılar ise bir senede dört albüm çıkarabiliyor en fazla. Auxuman isimli şirket, her ay düzenli olarak Yona, Mony, Gemini, Hexe ve Zoya gibi ünlü (sanal) sanatçılardan oluşan albümleri çıkarmayı planlıyor. Peki bu nasıl oluyor diye sorarsanız, elbette ki yapay zekanın gücüyle oluyor. 

 

Sanatçılar Tamamen Yapay Zeka Ürünü

 

Yona, Mony, Gemini, Hexe ve Zoya aslında gerçek müzisyen değil. Londralı yapay zeka girişimi Auxuman tarafından tasarlanan bu sanatçılar, kendine has sesi ve tarzı olan yapay zeka kişilikleridir. Auxuman, ürettiği bu yapay zeka sanatçılarıyla “gelecek nesil sanal şovmenleri ortaya çıkarmak” hedefi doğrultusundaki ilk albümünü 27 Eylül’de çıkardı. YouTube, SoundCloud gibi çeşitli platformlara dinleyicilerle buluşan albümün devamı önümüzdeki ay gelecek.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı