Oyun

Yeni Çıkacak Olan Oyun Konsollarında SSD Olacak

BoxFrog Games çalışanı Tim Ash, yeni çıkacak olan Playstation 5 konsollarında SSD’lerin büyük önem taşıyacağını açıkladı.

Yeni Çıkacak Olan Oyun Konsollarında SSD Olacak

En başta Playstation 5 olmak üzere yeni çıkacak olan oyun konsollarının hepsi oyun severleri heyecanlandırıyor. Konsollar hakkında her geçen gün yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda Playstation 5 bazı ülkelerde ön siparişe açılmıştı. Şimdi ise BoxFrog Games çalışanı Tim Ash, yeni çıkacak olan Playstation 5 konsollarında SSD’lerin büyük önem taşıyacağını açıkladı. Tim Ash’in yapmış olduğu açıklamaya göre SSD’ler yalnızca oyun performansına etki etmeyecek, oyuncuların kendilerini oyunun içerisinde hissetmesini sağlayacak.

Son yıllarda çıkan konsolların sonu yavaş yavaş geliyor. Yani artık oyuncular eski nesil konsollarını yenileriyle değiştirecekler. Yeni çıkacak olan konsollara gelecek özelliklerden bir tanesi diğer güncellemelerden çok daha farklı olacak.

Yeni nesil konsollarda SSD yer alacak

Lost Wing isimli oyunun yapımcı firması olan BoxFrog Games’de çalışan Tim Ash isimli yetkili, yeni çıkacak olan konsollarda SSD’lerin yer alacağını açıkladı. Açıklamaya göre yeni nesil konsollarda yer alacak SSD’ler oyuncuların oyundan kopmaması adına büyük önem taşıyacak. Yeni için çıkacak olan konsollarda ne kadarlık bir SSD’nin olacağı şuan için belli değil.

 

Yükleme süreleri azalacak

Bilgisayarda yer alan SSD’lerin en büyük görevi oyunların geçiş sahnelerinde ve oyun yüklemelerinde hız sağlamalarıdır. Yeni çıkacak olan konsollar içinde bu durum farklı değil. PlayStation 5 ve diğer konsollara eklenecek olan SSD’ler sayesinde oyun içerisinde yeniden doğma süreleri gibi beklememiz gereken süreler kısalacak. Oyun akışının hızlanması oyuncuların, oyun oynarken öldüklerinde oyundan uzaklaşmasının önüne geçecek.

Yeni nesil oyun konsolları hakkında gelecek bilgileri en doğru ve en hızlı şekilde öğrenmek için https://teknogaste.com sitemizi takipte kalmayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı