Yeni HP Dizüstü Bilgisayarlar

HP Laptop üretimi konusunda önemli bir yere sahip ve sağlam bir kitlesi var. Gelin birlikte HP son olarak neleri çıkarmış göz atalım.

HP firması ürün portföyünü bu yıl oldukça genişletti ve Hindistan’da ve Çin’de Omen X 2S çift ekranlı dizüstü bilgisayar modellerini tanıttı. Yine şirket ayrıca Omen 15 ve Pavilion Gaming 12 dizüstü bilgisayarlarını da ABD’de satışa çıkardı. HP Omen X 2S dizüstü bilgisayar ABD’de haziran ayında satışa başladı. Laptop bilgisayar pazarında ön sıralarda olan HP sürekli olarak kaliteli ürünler üretmeye davam ediyor. Buna göre en gözde ürünü  HP- Omen X 2S modelinin dünyanın ilk çift ekranlı pc tasarımını desteklediği belirtiliyor. Önemli özellikler arasında ekranın kendini yenileme hızı olan 144Hz yenileme hızına sahip 15 inçlik bir ekran kullanması ve klavyenin üstüne monte edilmiş 6 inçlik bir 1080p dokunmatik ekran paneli öne çıkan özellikler arasında… Ek olarak HP firması Photon Kablosuz Fare, kablosuz şarj özelliklerine sahip olan son derece kaliteli Mouspatch Mousepad, oyun kulaklığı ve oyun faresini de alıcılara sunuyor.

HP Omen X 2S modelinde neler var

HP Omen X 2S dizüstü bilgisayar Hindistan’da büyük bir pazarda satışa başlamak üzere. Temmuz 2019 tarihi satış başlangıç tarihi olarak kararlaştırıldı. Laptopta klavyenin hemen üzerinde bulunan ikincil ekran paneli, oyuncuların devam eden oyunlarını kesintiye uğratmadan Twitch ve Spotify gibi diğer uygulamaları kullanmalarını sağlamak üzere tasarlandı. Belirtildiği gibi, dizüstü bilgisayarda 144Hz yenileme hızı ile 1080p çözünürlük sunan 15.6 inçlik bir birincil ekran var. Ayrıca, ekran içeriğini ikinci ekranda kolayca büyütebilmeniz için ekranı gerçek zamanlı olarak yansıtmak için kullanılan 6 inçlik bir 1080p ikincil ekran da kullanılabilir.

HP Elektronik Donanımları

Cihazda yeni Nvidia GeForce RTX 2080 Max-Q grafik kartının yanı sıra   16GB- DDR4 RAM ile eşleştirilmiş dokuzuncu nesil Intel Core i9 işlemci var ve bu işlemci oldukça güçlüdür. HP de ürününü tasarlarken diğer oyun notebooklarına benzer şekilde, RGB aydınlatması kullanıyor ki  HP Omen X 2S arkadan aydınlatmalı klavye barındırıyor. Gece modunda rahat oyun oynamak için düşünülmüş… RGB ışıklarını hem klavyede hem de Omen logosunda özelleştirmek için seçenekler de vardır. Omen X 2S, metalden imal edilen 20 mm kalınlığında bir kasa ile geliyor. Makinede, tüm oyun makinelerinde olduğu gibi, iyi bir soğutma sistemi var. İşlemci üzerinde özel bileşimli bir termal macun kullanılıyor. Sistem üzerinde daha iyi soğutma için,  üç fazlı sıvı yatak motorlu bir 12 V fan bulunmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı