Yeni Nokia 7.2 Satış İçin Hazır

Symbian ve Microsoft mobile faciasından sonra Android işletim sistemiyle tanışan Nokia yeniden diriliş için tüm hızıyla çalışmaları sürdürmekte. Yeni Nokia 7.2 duyuran HDM global son rötuşları yapıyor.

HDM global ürünü olan Nokia 7.2 yeni telefon modeli için satış startı ABD’de verildi. Orada yaşayan herkes telefona bu günden başlayarak sipariş verebilir. Satış fiyatı 350 dolar olarak belirlenen Nokia 7.2 model akıllı telefonu kullanıcılar sevecekler. Hem fiyatı ABD için uygun hem de çok kullanışlı ve arkasında Sağlam bir firma var.  Telefon için bu gün sipariş verenler, 30 Eylül tarihinde telefona kavuşabilecekler. Pekiyi bu yeni modelin teknik ayrıntıları nasıl hep beraber bakalım:

Yeni Nokia 7.2 Teknik Özellikleri

Cihazın 350 dolarlık fiyatı ABD için çok uygun, bu uygun fiyatlı telefonda 6.3 inç büyük bir Full HD ekran bulunuyor. Ek olarak ZEISS teknolojisi ile gelen arka kısımda 3 adet kamerası da bulunuyor.  Cihazda kullanılan işlemci ise Snap Dragon 660 oldu. RAM donanımı için oldukça hızlı bir RAM var, 4 GB oldukça iyi sayılır. Ayrıca dahili alan da öyle 64 GB filan değil, ek olarak arttırılabilir 128 GB alan barındırıyor.  Parmak izi sensörü de çok hızlı çalışan bu cihaz, makul potansiyelde bir batarya taşıyor: tam 3.500 mili amper kapasitesi var. Batarya size 3G formunda 26 saat kesintisiz konuşma imkanı veriyor. Mavi kasa ve kömür siyahı kasa ile başlangıç seviyesi telefonlar için son derece şık bir dış görünümü de var. Android 9.0 işletim sistemi ile gelen Nokia 7.2 telefon modelinin arka kamerası 48 MP çözünürlükte… Ön kamerası ise 20 Mega Piksel çözünürlükte resim-video çekimi yapabilmenizi sağlayacak. Derinlik için konan kamera 5 MP olarak tasarlanmış video kaydında Full HD kayıt yapabilme şansınız var zira cihaz 1920 x 1080 p destekliyor. Kasasının plastikten imal edilmesi fiyatı düşürmek için başvurulan bir strateji. Toplam 180 gram ağırlığı olan telefon, 15,9 cm uzunluğunda, 7,5 cm genişliğinde ve 8,25 mm kalınlıkta üretildi. Cihazın bu uygun fiyata göre, artıları yüksek çözünürlükte ön ve arka kameraları, dayanıklı pili yüksek kapasite RAM ve iyi işlemcisi sayılabilir. Ekranı da oldukça büyük ve güzel… Eksisi ise sadece kasasının plastik olmasıdır. Bunun dışında telefon oldukça iyi kullanışlı sağlam ve ucuz. Belki neden hızlı şarjı yok diye şikayet edebilecek müşteriler çıkacak. Ek aparatlarla hızlı şarj adaptörlerini almak hatta evde hızlı şarj adaptörü yapmak kolay. Biraz elektronik bilginiz ve Proteus devre çizim programınız varsa siz de evde hızlı şarj adaptörü tasarlayıp hazırlayabilirsiniz.

Nokia 7.2

Nokia 7.2 Özellikleri

  • Ekran : 6,3 inç 1080p+ LCD Panel Full HD
  • İşletim sistemi : Android 9.0
  • Ram : 4 GB
  • Kamera : Arka kamerası 48 MP – Ön kamera 20 Mega Piksel (3 kamera)
  • Depolama : 128 GB (Artıtırılabilir hafıza)
  • Ağırlık : 180 gram
  • Ebat : 15,9 cm uzunluk, 7,5 cm genişlik ve 8,25 mm kalınlığa sahip
  • Pil : 3.500 mAh

Nokia 7.2 Fiyat

  • 350 ABD Dolar
  • Vergiler dahil 2500 TL

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı