Bilim ve Teknoloji

Yeni Trek Elektrikli Bisiklet 6.000 Dolar

Elektrikli araba modasını elektrikli motosikletler takip etti. Elektrikli kamyonlar ve elektrikli uçaklardan sonra neden ince belli elektrikli bisikletler de olmasın? Trek firması bunu düşündü ve şehir içi trafiğin yükünü hafifletmek ve tabi kar etmek için Trek marka elektrikli bisikleti üretti.

Trek marka 2019 model elektrikli bisikletler tamamen elektrikle çalışıyor,  yüksek kaliteli performansı ve dağ bisikletleriyle tanınan bir marka olan Trek, yeni güçlü, şık tasarımlı ve etkileyici şekilde hızlı elektrikli şehir bisikleti ile gündeme geldi. Trek’in yeni Allant Plus programında fiyatları 3.600 dolar ile  6.000 dolara arasında değişen 10 farklı bisiklet modeli çıkardı. Bisikletlerde Bosh marka aküler var ve hantal bir görünümde değil. Aküler bisiklet gövdesine yerleştirilmiş. Bisikletle saatte 25 km hız yapabiliyor.

Hızlı Modelleri saatte 45 Km Yol yapabiliyor

Daha hızlı modelleri de saatte 45 km yol yapıyorlar. Çerçeve şekli, 82.1 cm yüksekliğe sahip hafif aşağı doğru eğimli bir görünüşü var. Bu boy çok yüksekse, 70,6 cm yüksekliğe sahip Stagger varyantını da seçebilirsiniz. Oldukça etkileyici bir 625 W/h pil, şehir tarzı bir elektrikli bisikletin içine gömülmüş. Harika bir özelliği daha var bu da bisikletin dijital ekranıdır. Bisikletle birlikte gelen ekranı kolayca kullanabilir veya ayarlayabilirsiniz.

Bisikletin Dijital Yazılımı

Dijital ekrandaki yazılımın adı COBİ ve bu uygulama ile arabalardaki gibi, cep telefonunuzu entegre edebilirsiniz. Bu uygulama aynı zamanda bir Smart Watch gibi diğer cihazlarla eşleşebilecek. Tekerlekler 27.5 inç olarak tasarlandı. Özel lastikleri sadece Trek firmasının ürettiği bisikletler için özel tasarlandı. Daha çekişli olması için lastiklerin ortası epey kalın yapılmış. Bu tür bisikletler, toplu taşıma araçlarının yükünü hafifletmeye adaylar ancak 3.600 dolar ve 6.000 dolar çok yüksek fiyatlar… İleride bu fiyatlar 500 dolar seviyesine düşerse ki çok beklemek lazım-  iyimser bir tahminle belki de uçan bisikletler üretildiğinde bu fiyata inerler- fiyatlar düştüğünde, tüm dünyadaki elektrikli bisiklet alıcı potansiyelinin 1 milyardan fazla olduğu da göz önüne alınırsa, Trek firması pazarlama stratejisini biraz daha gözden geçirmeli.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı