BlogHaberler

Youtube Doğrulama Rozeti Almak Zorlaştırıldı

Youtube doğrulama rozetiniz varsa dikkat: Her an rozetiniz kaldırılabilir.

Son zamanların en büyük gelir kaynaklarından olan Youtube, kurumsal ve güvenilir iş ortakları ile daha fazla gelir etmek ve bunu karşılıklı süreklilik haline getirmek amacı ile doğrulama rozeti uygulamasını devreye koymuştu. Özellikle yanıltıcı, cinsel içerikli, müstehcenlik içeren ve spam içeriklere sahip videoları Youtube platformundan uzak tutmak amacı ile doğrulama rozetleri etkin mücadele sağlamaktaydı. Aynı zamanda Youtube’nin kurumsal kimliği üzerindeki intiba da bu sayede düzelmiş ve daha elit kesimlere hitap eden bir platform olmasını sağlamıştı.

Artık Çok Daha Fazlası Gerekiyor!

Youtube’nin tüm bu amaçlar doğrultusunda paydaşlarına sunduğu Youtube doğrulama rozeti uygulamasının bu kadar güçlü olmasını fırsat bilen işgüzarların önüne geçmek amacı ile bir dizi kararlar alındı ve 23 Eylül itibari ile devreye sokulacak. Buna göre artık doğrulama rozetleri için ekstra faktörler devreye sokulacak. Aynı zamanda kontrolü ve takibi de daha güçlü bir şekilde yapılacak.

19 Eylül’de Youtube kendi resmi blogunda bir not düşerek bu durumun kabul edilemez ve sürdürülemez olduğunu ifade etti ve 23 Eylül itibari ile daha zorlu süreçler sonunda Youtube doğrulama rozeti almanın sağlanabileceğini ilan etti.

Binlerce Kişinin Rozeti Alınabilir

Söz konusu durum kazanılmış hakları da etkiliyor. Sözleşme metnine atıfta bulunularak:” Youtube istediği zaman gerekçe göstermeden Youtube doğrulama rozetlerini kaldırabilir” ibaresi doğrultusunda binlerce kişinin rozetinin elinden alınabileceği ifade ediliyor. Elbette bu o kadar basit olmayacak ama yine de bundan etkileneceklerin sayılarının bir hayli yüksek olması bekleniyor.

Rozetlerin kaldırılması, özellikle haksız ve sahtekarlık gösterilerek rozeti alanları etkileyecek. Bununla birlikte, uygunsuz paylaşım ve yorum yapanlar ile 7 yaş altı çocuk kanalı sahipleri de bundan etkilenecek.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı